۰۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۴
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۱۳۲۱
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۶
نسیم بهاری: معاون سازمان حج و زیارت از اجرای طرح ساماندهی زائران عتبات عالیات در ایام اربعین خبر داد و گفت: از فردا 20 آبان متقاضیان برای اعزام به عتبات و پیاده روی در ایام اربعین به کارگزاری های مجاز سازمان حج مراجعه کنند.

‌به گزارش خبرنگار نسیم بهاری: ناصر خدرنژاد در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در برخی ایام های خاص مانند اربعین زائران به صورت انفرادی برای زیارت عتبات عالیات به عراق می روند که این حضور مشکلات زیادی نیز برایشان ایجاد می کند. بر همین اساس در سال جاری سازمان حج طرحی را برای ساماندهی اعزام این زائران اجرایی می کند.

وی تاکید کرد: سامانه ثبت نام از زائران پیاده روی اربعین از 20 آبان ماه کار خود را آغاز می کند و زائران می توانند ثبت نام خود را انجام دهند و سامانه بر اساس میزان ظرفیت مرزها به صورت هوشمند روز اعزام آنها را مشخص می کند.

معاون سازمان حج افزود: تمامی افرادی که قصد دارند در اربعین به زیارت بروند برای اینکه مشکلی برایشان ایجاد نشود می توانند از طریق دفاتر برای ثبت نام اقدام کنند.

به گفته وی البته خدماتی به این زائران از سوی سازمان حج و زیارت داده نمی شود اما چون این افراد قصد پیاده روی در عتبات را دارند برای کاهش هزینه ها و هماهنگی در ورود و خروج می توانند از طریق سازمان حج اقدام کنند.

معاون سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه هر ساله در این ایام تعداد زیادی از زائران در مرز معطل می مانند گفت: امکاناتی که در مرزها وجود دارد برای پذیرش تمامی زائران کافی نیست به همین دلیل در صورت کنترل ظرفیت روزانه زائران در مرزها از مشکلات پیش آمده احتمالی جلوگیری خواهد شد.

به گفته وی، سال گذشته 500 هزار زائر ایرانی در راهپیمایی اربعین حسینی (ع) شرکت کردند و امسال پیش بینی می شود این تعداد افزایش یابد.

 

ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۱۱ + ۱۱ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای