۰۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۸
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۲۴۶۲
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۸
اثبات جُرم پورمحمدی؛ گزارش اژه ای
نسیم بهاری: این افتراهای بی پایه و اساس، نه تنها هیچ کمکی به بهبود اوضاع جامعه و برداشتن موانع و مشکلات آن نمی کند، بلکه فضایی پر تنش و مسموم را ایجاد می کند. حدس ما بر این است که با پیگیری عاجل قوه قضائیه، مُجرمیت معاون اول رئیس جمهور، آقای جهانگیری در ایراد اتهامات متعدد به دولت دهم نیز بر اذهان عموم جامعه اثبات شود.

نسیم بهاری/ فاطمه پاکدل

 

از زمان اتمام دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد و پایان کار دولت سابق، موجی از انواع اتهامات علیه افراد منتسب به  دولت دهم در رسانه های گوناگون آغاز شد. این هجمه ها به حدی بود که فردی از نزدیکان دولت و شخص احمدی نژاد را بی نصیب نگذاشت. رسانه های گوناگون عزم خود را جزم کردند که اذهان عمومی را نسبت به دولت قبل تیره کنند و جریانی به وجود آورند که هر روز مشکلات دولت قبلی از جمله مفاسد اقتصادی آن در حال روشدن است و همه این دولتمردان در ان سهیم بوده اند. هر روز اتهامی نسبت به شخصی از دولت پیشین موضوع روز رسانه ها شد و گاهی این ها فقط اتهامی مطرح شده از سوی دولتمردان فعلی بود که هیچ مدرکی دال بر ان ارائه نمی شد.

موارد متعددی از اتهامات  که در طی دو سال دولت یازدهم از سوی معاون اول آن، اسحاق جهانگیری نسبت به دولت قبل زده شد از جمله آنها است که در پی آن رئیس جمهور سابق دست به شکایت علیه وی زده است. شکایتی که روزنامه های حامی دولت آن را فرار رو به جلو احمدی نژاد و دولت قبل نسبت به اتهامات خود نامیدند. جهانگیری نیز اعلام کرد که ما نسبت به این موارد، اسنادی در اختیار داریم که به قوه قضائیه ارائه خواهیم کرد درحالی که از این اسناد تا پیش از شکایت احمدی نژاد، حرف و سخنی در بین نبود.

مورد دیگر، اتهامی است که وزیر دادگستری دولت یازدهم، مصطفی پورمحمدی به مهندس مشایی زد که  مبنی بر اعمال نفوذ رئیس دفتر رئیس جمهور سابق اسفندیار رحیم مشایی در پرونده اختلاس سه هزار میلیارد دلاری بود که طبق سنت دولتمردان دولت یازدهم، بدون ارائه هیچ گونه سند محکمه پسندی مطرح شده بود.

اما جالب این جاست که اژه ای، سخنگوی قوه قضائیه به تازگی از عدم اثبات چنین اتهامی در این چند ساله می گوید که این وجود هرگونه مدرک محکمه پسندی را دراین باره رد می کند. اکنون تکرار این اتهام توسط یک مقام مسئول، آن هم وزیر دادگستری و عدم ارائه مدرکی دال بر اثبات آن از یکسو، و سخنان سخنگوی قوه قضائیه از سوی دیگر، اثبات ضمنی جرم برای آقای پورمحمدی است.

این اتهام زنی و انتشار آن در رسانه ها جرم محسوب شده و از قوه قضائیه توقع می رود نسبت به شکایت آقای مشایی از پورمحمدی پیگیری های لازم را انجام داده و مجازات مُجرم را به تعویق نیندازد. ارتکاب چنین جرائمی توسط دولتمردان دولت یازدهم در دو سال گذشته فضای جامعه را بسیار مسموم ساخته است.

ای کاش با پیگیری این موارد فضایی حاکم شود که رسانه ها و دولتمردان برای پیشبرد مقاصد مختلف خود دست به تخریب گذشته نزنند و بیش از این به قانون پایبند باشند. اکنون با آشکار شدن  بی پایه بودن این اتهام و احراز مُجرمیت آقای پورمحمدی در اذهان عمومی، توقع می رود که قوه قضائیه نسبت به سایر اتهاماتی که تاکنون مدرکی برای آن ها ارائه نشده، دست به اقدام و پیگیری بزند.

چرا که این افتراهای بی پایه و اساس، نه تنها هیچ کمکی به بهبود اوضاع جامعه و برداشتن موانع و مشکلات آن نمی کند، بلکه فضایی پر تنش و مسموم را ایجاد می کند. حدس ما بر این است که با پیگیری عاجل قوه قضائیه، مُجرمیت معاون اول رئیس جمهور، آقای جهانگیری در ایراد اتهامات متعدد به دولت دهم نیز بر اذهان عموم جامعه اثبات شود.

 

ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۳ + ۱۵ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای