۰۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۱
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۲۷۲۱
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۱
تجزیه عربستان در دستور کار صهیونیسم جهانی
نسیم بهاری: صرف نظر از رویکرد جاهلانه رژیم آل سعود که متاسفانه آنها را به بازیگر انتحاری دشمن بدل ساخته؛ بر هر مسلمان آگاه و مسوولی لازم است؛ که همواره به تحرکات، دسیسه ها و فتنه انگیزی های دشمن توجه داشته باشد، چراکه تنها راه نفوذ دشمن رخنه در جهل و نا آگاهی ملت هاست .

‌نسیم بهاری/سید یاسر زواره ای

خاورمیانه مهم ترین و خبر سازترین جغرافیای کره خاکی است ، به زعم گروهی اهمیت آن از آن جهت است که این منطقه شاهراه انرژی جهان است ، گروهی نیز علت آن را مرکزیت جغرافیایی منطقه خاورمیانه بیان میکنند ، بخشی از اندیشمندان نیز اهمیت آن را به دلیل اینکه این منطقه کانون تلاقی ادیان ، فرهنگ ها و تمدن های عمده جهان است عنوان کرده اند .

صرفنظر از ریشه یابی و سنجش هر یک از این عوامل که قطعا همگی در معادله خاورمیانه تاثیر گذارند ؛ یک متغیر به تنهایی شاه کلید تمامی مسائل مربوط به وضع موجود در این منطقه است ."رژیم اشغالگر صهیونیستی" ؛ بودن یا نبودن این عنوان ، شاه کلید تمام منازعات متطقه خاورمیانه است .

اثبات این ادعا که در تمامی جنایات و فجایع منطقه و حتی کل جهان اسلام ؛ حتما ردپایی از رژیم منحوث صهیونیستی میتوان مشاهده کرد ، چندان پیچیده و دشوار نیست . همچنین پیمان نا گسستنی این رژیم با کشورهای غربی به ویژه آمریکا در کنار ماهیت ظالم و جنایتکار و روحیه توحش و خوی درندگی این رژیم که دیگر بر هیچ کس در جهان پوشیده نیست و همه اینها در حالی است که از دیر باز این جغرافیای کوچک از منطقه خاور میانه ((بیت المقدس)) همواره به عنوان نقطه بحران خیز و مستعد مناقشه مطرح بوده است .

مطالعه تاریخی تحولات منطقه از دوره جنگ های صلیبی تا کنون ؛ نشان میدهد که غربی ها ، علی الخصوص پس از فروپاشی امپراتوری عثمانی به خوبی یافته اند که تنها راه بقاء آنها در این منطقه استراتژیک ؛ ضعیف نگه داشتن دولت های منطقه و ایجاد درگیری و نزاع فرقه ای و قومی بین آنهاست . چراکه تجربه آنها نشان میدهد ؛ وجود دول قدرتمند اسلامی ، همواره معادلات سرزمین مقدس را بر علیه فرقه های جنگ افروز و شیطان صفت صهیونیستی رقم زده است . فتنه انگیزی دولت های غربی و مسیحی در نابودی امپراتوری عثمانی شاهدی بر این مدعاست .

نگاهی اجمالی به سیر تطور فتنه گری ها و دسیسه چینی های فرقه های تندرو (مسیحی- یهودی) صهیونیستی در منطقه خاورمیانه ، استراتژی امروز آنها را به منظور تجزیه کشورهای منطقه و ایجاد دولت های کوچک همواره در حال نزاع ؛ به خوبی تبیین میکند .

پس از فتح بیت المقدس توسط "صلاح الدین ایوبی" تا زمانی که دولت های قدرتمند اسلامی حضور داشته اند ، حاکمیت بر سرزمین "بیت المقدس" در اختیار اکثریت کسلمان ساکن در آن بوده است ، این موضوع برای غربی ها و استراتژیست های فرقه صهیونیستی امری بدیهی و قاعده ای حتمی است ؛ از این رو آنها همواره با تکیه و تاکید بر سیاست "تفرقه بنداز و حکومت کن" طی سالیان متمادی با دست آویز قرار دادن عوامل مختلف فرقه ای ، مذهبی ، نژادی و... ساکنین خاورمیانه را به یکدیگر مشغول ساخته اند .

طرح تجزیه کشورهای منطقه در راستای همین سیاست است ، و آنچنان که به نظر میرسد ؛ یکی از اهداف اصلی این طرح شوم تجزیه عربستان است . موضوعی که در نگاهی اجمالی  شاید به راحتی به ذهن متبادر نشود ، اما نباید فراموش کرد که آمریکایی ها با هیچکس عهد اخوت ندارند ، و هر دیکتاتوری برای آنها تاریخ مصرف دارد ، عملکرد آنها در قبال صدام ، قذافی و مبارک گواه روشنی بر این مدعاست ؛ فلذا اگر شاهزادگان سعودی گمان کرده اند اربابی که به او خوش خدمتی میکنند ؛ خیر خواه آنهاست این مطلب حاصل کم هوشی ، بی خردی و غفلت آنهاست ، و الا همگان در جهان میدانند که "پادشاه لخت است!!!" ، فقط کسی جرات جار زدن ندارد.

جوزف اورتون ((joseph overton)) یکی از استراتژیست های برجسته آمریکایی است که در فاصله سالهای 1992 تا 2003 تاثیر عمیقی بر عملکرد فکر انباره ها ((Think Tank)) و نحوه شکل دادن افکار عمومی در آمریکا داشته است ، یافته بزرگ او نظریه "پنجره اورتون" نام وی را بر سر زبانها انداخت ، سلسله مراتبی که اورتون برای تغییر فکر جامعه و جابجایی پنجره افکار عمومی در خصوص یک طرح پیشنهاد میکند به قرار زیر است :

1-    ابتدا طرح غیر قابل تصور است . unthinkable

2-    گام بعد : طرح افراطی به نظر میرسد . radical

3-    گام بعد : طرح قابل قبول به نظر میرسد . acceptable

4-    گام بعد : طرح معقول و بدیهی به نظر میرسد . sensible

5-    گام یعد : طرح محبوب و پر طرفدار میشود. Popular

6-     گام آخر : به یک سیاست تبدیل میشود. Policy

بر اساس این نظریه میتوان مشاهده کرد ؛ برنامه ریزان آمریکایی سیاست تجزیه عربستان را مدتی است کلید زده اند ، و برای جلب نظر افکار عمومی حداقل تا گام سوم این فرآیند را پیش برده اند .

با در نظر گرفتن مسائل مذکور ؛ حال میتوان ردپای فتنه گری شیطان بزرگ را در وقایع و فجایع حج امسال مورد بررسی و کنکاش قرار داد ؛ واقعه سقوط جرثقیل در مسجدالحرام و فاجعه منا در کنار چهره ارائه شده از عربستان سعودی از زمان حادثه 11 سپتامبر با همه ابعاد مشکوکش ، تا عروسک گردانی القاعده و طالبان و داعش و... در سوریه ، عراق ، افغانستان ، پاکستان ، بحرین و دیگر کشورهای منطقه و به خاک و خون کشیدن ملت مظلوم یمن ؛ حاصل اعمال سیاستی دو لبه از سوی آمریکاست ؛ سیاستی که یک لبه آن معطوف به کوبیدن میخ های نهایی بر تابوت آل سعود است و لبه دیگر آن به افروختن آتش منازعات فرقه ای و نژادی و... در منطقه توجه دارد و البته آمریکا به دنبال آن است با همین سیاست بخشی از قدرت نفوذ انقلاب اسلامی ایران نیز مصروف منازعات و اختلافات بین (فارس و عرب) و (شیعه و سنی) شود.

نگاهی به عملکرد رژیم آل سعود نشان میدهد که این شاهزادگان بی خرد ، لا ابالی و تن پرور ؛ فریب این صحنه گردانی لابی صهیونیستی را خورده اند و بدون در نظر گرفتن کینه توزی همیشگی غرب علیه جهان اسلام ؛ در این دام گرفتار شده و مسیر سراشیبی سقوط را می پیمایند ، گویی این سرنوشت محتوم هر زورگویی است که روزی خودش با بی خردی و بی تدبیری موجبات نابودی خود را فراهم سازد .

صرف نظر از رویکرد جاهلانه رژیم آل سعود که متاسفانه آنها را به بازیگر انتحاری دشمن بدل ساخته؛ بر هر مسلمان آگاه و مسوولی لازم است؛ که همواره به تحرکات، دسیسه ها و فتنه انگیزی های دشمن توجه داشته باشد، چراکه تنها راه نفوذ دشمن رخنه در جهل و نا آگاهی ملت هاست .

آیا رژیم متجاوز آل سعود اگر کمی عاقلانه به بررسی وضعیت خود در معادلات منطقه و جهان میپرداخت؛ با این شتاب خود را در مسیر اضمحلال و نابودی قرار میداد .

ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۲ + ۱۵ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای