۰۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۳
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۲۷۵۳
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۷
نسیم بهاری: قائم‌مقام وزیر بهداشت با اشاره به اینکه تاکنون موردی از ابتلا به کرونا میان حجاج مشاهده نشده است، گفت: وزارت بهداشت تمهیدات ویژه‌ای برای اربعین حسینی پیش‌بینی کرده است.

‌به گزارش خبرنگار نسیم بهاری: ایرج حریرچی در رابطه به تمهیدات وزارت بهداشت در اربعین حسینی اظهار داشت: از مدت‌ها قبل وزارت قبل ستادی را در دانشگاه‌های علوم پزشکی تشکیل داده و برنامه‌های جامعی در این زمینه پیش‌بینی کرده است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس پیش‌بینی‌ها امسال مراسم اربعین با شکوه‌تر از سال‌های گذشته انجام می‌گیرد، افزود: تمهیدات وزارت بهداشت در زمینه‌های مختلف همچون پیشگیری از بیماری‌های معمول و شایع مانند سرماخوردگی و پیشگیری از تصادفات رانندگی با همکاری دستگاه‌های مختلف همچنین رسیدگی مناسب به حادثه‌دیدگان رانندگی است.

قائم‌مقام وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت تمهیدات لازم در رابطه با پیشگیری از بیماری‌های شایع در عراق همچون وبا را در نظر گرفته است، عنوان کرد: در مرزهای منتهی به عراق همچنین در شهرهای مسیر تردد زائران در مرز، تیم‌های وزارت بهداشت مستقر شده و خدمات لازم را به صورت رایگان به زائران ارائه می‌دهند.

حریرچی اظهار کرد: تیم‌های نظارت وزارت بهداشت نیز جهت پیشگیری از بیماری‌های شایع و ارائه بهتر خدمات درمانی به زائران حسینی به عتبات عالیات اعزام می‌شوند.

وی در رابطه با بیماری‌ کرونا اعلام کرد خوشبختانه همه چیز در رابطه با این بیماری تحت کنترل بوده و مراقبت‌های لازم انجام گرفته است، همچنین خوشبختانه تاکنون موردی از ابتلاء به این بیماری در میان حجاج مشاهده نشده است.

قائم‌مقام وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: از آنجایی که علائم بیماری کرونا مشابه بسیاری از بیماری‌های دیگر بوده و بیمار با تب و لرز و اسهال مواجه می‌شود بنابراین آموزش‌های لازم به همه زائران جهت پیشگیری از ابتلاء به این بیماری ارائه شده و وزارت بهداشت نیز تمامی تمهیدات خاص در این زمینه را به عمل آورده است.

فارس

 

ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۸ + ۱۱ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای