۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۰
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۳۱۴۶
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۲
نسیم بهاری: مدیر روابط عمومی شرکت بهره برداری متروي تهران در تابستان 94 افزود: حالي كه در شوراي شهر تهران موضوع ايمني مترو و اتخاذ تدابير براي جلوگيري از خودكشي در مترو مطرح بود، باردگير خبري از خودكشي در متروي تهران منتشر شد.

‌به گزارش خبرنگار نسیم بهاری: همان قدر كه خودكشي هاي دانش آموزي در سال 94 به دفعات تكرار شد، خودكشي زير چرخ‌هاي قطار در متروي تهران نيز ، به دفعات رخ داد تا همان‌طور كه اشاره شد، سال 94 سالي پر از خودكشي باشد. در همان ماه‌هاي ابتدايي سال و در حالي كه هنوز شهروندان از فضاي نوروز خارج نشده بودند،  خودکشی یک زن جوان در 29 فروردین 94 در متروي تهران (ایستگاه دانشگاه امام علی ) خبر ساز شد . در اين حادثه یک خانم جوان در ایستگاه دانشگاه امام علی (ع) خودکشی کرد که خوشبختانه جان سالم به در برد. طبق اطلاعات حاصله خانمی که ظاهرا حدود 25 سال سن داشت قصد خودکشی در ایستگاه دانشگاه امام علی (ع) واقع در خط 2 مترو داشته است.وی ادامه داد: خوشبختانه این فرد زنده مانده و تحویل عوامل اورژانس شده است.چندي پس از اين حادثه مدیر روابط عمومی اورژانس تهران از اقدام به خودکشی مرد 35ساله‌اي در ایستگاه متروي منیریه تهران خبر داد. اما چندي بعدحسن عباسي از خودكشي یک خانم 26 ساله همزمان با عبور قطار با ورود به ریل در ایستگاه متروي دروازه دولت، سخن گفت. در اين حادثه هنگام ورود قطار از خط چهار مترو به ایستگاه، نامبرده بدون دخالت عامل خارجی، خود را روی ریل قطار پرتاب کرد و بر اثر برخورد با قطار جان خود را از دست داد. پس از وقوع این حادثه ماموران امدادی اورژانس و آتش نشانی با حضور در محل، جسد فرد متوفی را از داخل محوطه ریلی خارج کردند.


خودکشی نافرجام در مترو ي تهران
مدیر روابط عمومی شرکت بهره برداری متروي تهران در تابستان 94 افزود: حالي كه در شوراي شهر تهران موضوع ايمني مترو و اتخاذ تدابير براي جلوگيري از خودكشي در مترو مطرح بود، باردگير خبري از خودكشي در متروي تهران منتشر شد كه در آن فرد میانسالی با قصد خودکشی خود را روی ریل قطار در ایستگاه صادقیه انداخت که خوشبختانه این حادثه منجر به مرگ وی نشد. مردی حدودا 50 ساله همزمان با ورود قطار به ایستگاه صادقیه خود را روی ریل پرتاب کرد كه این فرد از ناحیه دو پا دچار مصدومیت و جراحت سنگین شد که توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی انتقال يافت. بر اثر این حادثه وقفه کوتاهی در سرویس شبکه مترو و حرکت قطارهای مسیر به‌وجود آمد که خوشبختانه با تلاش ماموران نیروی انتظامی، شرکت مترو و عوامل اورژانس، حرکت قطارها در کمترین زمان ممکن به حالت عادی بازگشت.پس از اين حادثه، خودكشي ديگري  در ایستگاه متروي تهرانپارس خبر ساز شد و مرد جوانی در ایستگاه متروي تهرانپارس با پریدن روی ریل و قرار گرفتن مقابل قطار در حال حرکت، جان خود را از دست داد. پس از اعلام وقوع حادثه بلافاصله دو گروه تیم امدادی و درمانی اورژانس تهران به همراه آمبولانس از نزدیک‌ترین پایگاه‌های اورژانس تهران به محل حادثه اعزام شدند اما قبل از رسیدن عوامل اورژانس، مصدوم به‌دلیل شدت جراحات وارده جان خود را از دست داده بود. وقوع چندين خودكشي در متروي تهران در حالي كه روزانه بيش از دو ميليون نفر در خطوط مترو تردد مي كنند، سبب شد تا اعضاي شوراي شهر تهران به طور جدي موضوع افزايش امنيت ايستگاه‌هاي متروي تهران را دنبال كنند كه به طور آزمايشي، قرار است در خط متروي فرودگاه مهرآباد ديوارهايي نصب شود كه احتمال وقوع خودكشي ها را به حداقل كاهش دهد. 

روزنامه قانون

اخبار مرتبط
ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۸ + ۲ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای