۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۶:۳۷
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۳۳۰۷
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۵
راهکارهایی برای رهایی از بی حوصلگی
نسیم بهاری: داشتن هدف و حس مفید بودن باعث شادابی و سرزندگی می شود.

‌به گزارش خبرنگار نسیم بهاری:

بابک نایینی روان شناس درباره دلایل بی حوصلگی گفت: معمولا  اغلب بی حوصلگی ها حاصل نداشتن انگیزه است. افرادی که نشاط کافی ندارند و احساس می کنند هیچ چیزی خوشحالشان نمی کند  یا روند فعالیت هایشان کند شده است، کسل و بی حوصله می شوند.
 
وی افزود: نداشتن هدف و سرکوب شدن علایق و خواسته ها نیز از دیگر دلایل رکود و بی حالی افراد است. زمانی که احساس می کنیم در زندگی پیشرفت نمی کنیم و به آرزوهایمان نمی رسیم به طبع شادابی روحی خود را نیز از دست می دهیم.
 
نایینی در ادامه گفت: برای رفع این حالت گاهی لازم است تغییری در زندگی مان ایجاد کنیم. این تغییرات لزوما نباید اساسی و بنیادین باشند. تغییرات مفید همیشه خوب است هرچند کوچک و جزئی باشد؛ مثل تنوع دادن به فعالیت های روزانه، یک سفر چند روزه یا انجام کاری که مدت ها بود دوست داشتیم آن را انجام دهیم.
 
این کارشناس بیان کرد: از روشهای دیگر رهایی از رخوت ، تعیین هدف در زندگی است . زمانی که ما اهدافی برای خودمان تعیین کنیم  قاعدتا برای  رسیدن به آن تلاش خواهیم کرد و این تلاش مداوم باعث سرزندگی ما خواهد شد.
 
نایینی تصریح کرد: برای داشتن شادابی و نشاط درونی بهتر است حس  مفید بودن را در خود افزایش دهیم  برای این کار میتوانیم با عضویت در کمپین هایی با اهداف بشردوستانه یا شرکت در  مراسم های خیریه ، این احساس را در خودمان تقویت کنیم.
 
وی در پایان گفت: برای رفع اینگونه اختلال ها باید از ذهن و درون خودمان آغاز کنیم و سعی کنیم منشا تنش ها را شناسایی کرده و آن را از بین ببریم.
باشگاه خبرنگاران جوان

 

اخبار مرتبط
ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۵ + ۶ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای