۰۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۲:۵۹
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۳۳۰۸
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸
روش های کاهش اضطراب قبل از امتحانات
نسیم بهاری: والدین باید این نکته را به فرزندانشان یادآور شوند که اگر امتحانشان را خوب ندادند، دنیا به آخر نرسیده است.

‌به گزارش خبرنگار نسیم بهاری:علی زمانی برنامه ریز و مشاوره تحصیلی درباره روشهای کاهش اضطراب دانش آموزان در زمان امتحانات، گفت: همه افراد هنگام امتحان دچار اضطراب و نگرانی می شوند و این امری کاملا طبیعی است که وجود آن باعث انگیزه بیشتر برای انجام بهتر کار است. اما نکته مهم، نحوه برخورد و کنترل کردن این اضطراب ها در زمان امتحانات است.

 
وی افزود: قبل از هرچیز لازم است والدین این نکته را به فرزندان خود یادآور شوند که اگر امتحانشان را خوب ندادند، دنیا به آخر نرسیده است و می توانند آن را جبران کنند.
 
زمانی ادامه داد: دانش آموزان نیز بهتر است قبل از ورود به جلسه امتحان از پرسیدن سوالات درسی از یکدیگر اجتناب کنند چرا که این کار باعث افزایش اضطراب شده و تمرکز آنها را به هم خواهد زد.
 
وی تصریح کرد: معمولا پس از پایان امتحان نیز دانش آموزان سوالات امتحانی را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و در مورد آن صحبت می کنند که این کار می تواند روی امتحانات بعدی آنها تأثیر منفی بگذارد. بهتر است پس از اتمام هر آزمونی، آن را فراموش کرده و برای امتحان بعدی آماده شوند.
 
زمانی در پایان گفت: بهتر است در مدت برگزاری امتحانات، والدین، فضایی آرام و دور از دلهره را برای فرزندانشان تأمین کنند و شادی و شوخی را نیز فراموش نکنند.
باشگاه خبرنگاران جوان

 

ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۱۲ + ۹ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای