۰۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۱
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۳۳۵۵
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۱
آرمان های امام(قدس سره)
نسیم بهاری: مریم کربلایی: آرمانهای انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) چیزی جز ارزش های فطری انسانی نیست. ارزش هایی مانند آزادی، عدالت، مهرورزی، حفظ کرامت انسانی، مدارای با مردم، صلح و سایر ارزش های انسانی. دقیقا همان مظاهرِ انسانِ کامل که فقر و احساسِ نیازش در دنیا دیده می شود و برای همین انقلاب می خواهد زمینه سازی باشد برای ظهور. اینکه آن ارزش ها و آرمان ها چقدر محقق شده اند، پرسشی است که پیوسته باید از خود پرسید.

‌به گزارش خبرنگار نسیم بهاری: سخنان مریم کربلایی در نشست رسانه های حامی دکتر احمدی نژاد:

 

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

 

{میخواهم کمی در باره آرمان های انقلاب صحبت کنم. از خودم چیزی ندارم و آن چه از اساتیدم، دکتر احمدی نژاد و مهندس مشایی اموخته ام و یاد گرفته ام را می گویم.}

 

آرمان های انقلاب اسلامی و امام خمینی چیزی جز ارزش های فطری انسانی نیست. ارزش هایی مانند آزادی، عدالت، مهرورزی، حفظ کرامت انسانی، مدارای با مردم، صلح و سایر ارزش های انسانی. دقیقا همان مظاهرِ انسانِ کامل که  فقر و احساسِ نیازش در دنیا دیده می شود و برای همین انقلاب می خواهد زمینه سازی باشد برای ظهور. اینکه آن ارزش ها و آرمان ها چقدر محقق شده اند، پرسشی است که پیوسته باید از خود پرسید.

با توجه به مشکلاتِ اقتصادی، فقر و تبعیض؛ مردم شرایطِ مالی و رفاهی خوبی ندارند و بحثِ رفاه مردم باید مورد اهمیت قرار بگیرد. چرا که امام اگر بیاید جامعه ای می سازد که کفِ آن، رفاه و نبودِ فقر است و این حداقلِ آن جامعه است. هدف، بالاتر است ولی این کفِ جامعه ایست که امام می سازد و از ابتدائیات. بنابراین اگر ادعای اصلاحِ جامعه و ادعایِ اصلاح جهان را داریم, باید به سمت جامعه ای پیش رویم که رفاهِ مردم در آن جامعه تأمین شود و تلاش برای رفعِ فقر و تبعیض و فشارِ اقتصادی انجام شود که این جزء وظایف ماست اگر واقعا می خواهیم به آرمان های انقلاب وفادار بمانیم. می دانیم اگر مردم به رفاهِ نسبی دست پیدا کنند، خانه ای و مسکنی و سرپناهی داشته باشند و حقوقی برای بر آوردنِ نیاز های اساسی و اولیه ی خانواده شان، اگر درگیر مسائلِ اقتصادی و ابتدایی برای زندگی نباشند، آن زمان فراغ خیال دارند و فکرشان آزاد است به آن چیزهایی فکر کنند که بناست بیاندیشند! آسوده خاطر به خودشان، انسان و انسان کامل بیاندیشند و به عهدی که با خدا بسته اند و به بهبود و اصلاح جهان بیاندیشند. از محدوده ی کوچکی که در آن هستند خارج شده و افق های بالاتر را ببینند و در جهتِ تحققِ جامعه ای آرمانی برای آمدنِ امام عصر (عج) تلاش کنند. شاید نقشه ی شیطان همین مشغول کردنِ مردم به رفعِ نیازهای حداقلی و ابتدائیاتِ زندگی باشد که البته دیدیم با هر طرحی که به رفاهِ مردم ارتباط داشت و آنان را تقویت می کرد، چه برخوردی شد.

عدالت و آزادی از ارزش های دیگر انقلاب هستند که دکتر احمدی نژاد به بهترین شکل در سفرِ اخیرش به زنجان در مورد آن توضیح دادند و کمتر جایی تعبیر و تفسیری به این زیبایی و کاملی با نگاهی اینچنین انسانی به عدالت و آزادی، دیده شده است. هر دو از ارزش های فطریِ انسانی هستند و از آرمان های انقلاب اسلامی. در بیانِ او آزادی به عنوانِ فطری ترین امر در درونِ انسان ها مقدس است و عدالت، ستودنی! و به نظر می رسد صحبت های ایشان در این مورد، کامل ترین صحبت ها بود و نیاز به توضیحِ بیشتری نیست!

مهرورزی جلوه ای دیگر از امام عصر (عج) است که اگر ادعا داریم انقلابمان هدف اصلی اش زمینه سازی برای ظهور است، بی توجهی به آن، نادیده گرفتنِ آرمان های انقلاب است. مهرورزی، مهر و محبتی که دنیا تشنه ی آن است، نبودش دردِ بشر است! حاکمان بر مردم حاکم شده اند اما بنا بود خادم ملت باشند! و مهری به مردم ندارند. وقتِ آن است که از مهرورزی بیشتر سخن گفته شود تا آن امام که وجودش سرشار از مهر به انسان هاست، بیشتر شناسانده شود و نیاز به او احساس! دوست داشتن و محبت به مردم، آمیختنِ عدالت با مهرورزی، کاری ست که می توان در زمینه سازی برای رسیدن به جامعه ای که امام می سازد، انجام داد. مهرورزی در جهان نایاب شده و هر کسی به فکر سلطه و تسلط و حکومت و حاکم شدنِ بر مردم است! مهرورزی یعنی قیم مآبانه با مردم برخورد نشود. حتی در موردِ اجرایِ قوانین، به آنان عتاب نشود. قوانین را برای رفاهِ حال آن ها خواستن نه وسیله ای برای تحقیر! همیشه مهر و محبت را بر توده های مردم گستراندن، چونان آن امام که مهرش همه را در بر می گیرد.

در کنار مهرورزی، کرامت انسانی هست. کرامتی که باید برای نوعِ انسان قائل باشیم. که انسان خلیفه ی خداست بر روی زمین! و اهانتِ به او، شکستنِ عزتِ او، اهانتِ به خدا محسوب می شود. حفظ کرامت انسانی یعنی اراده و اختیار انسان ها را به رسمیت شناختن! چونان که خداوند متعال آنان را مختار آفریده است و به آنان این اراده را داده است تا خود، سرنوشت خویش را تعیین کند.

در کنار مهرورزی و کرامت انسانی، مدارای با مردم هم هست. مدارا با توده های مردم! این مردمی که همیشه با فطرت های پاکشان دست به بهترین انتخاب ها زده اند.

این مفاهیم که آرمان های انقلاب اسلامی و ارزش های فطری انسانی هستند، مفاهیمی به هم پیوسته اند و هر کدام، مَظهری از مظاهر آن انسان کامل! ما همه ی این ارزش های فطری را به طور مطلق و بی قید و شرط باور داریم. هیچکدام را نیز در تعارض و تزاحم با دیگری نمی دانیم. عدالت هیچ گاه مزاحمِ مهرورزی و آزادی نیست. آزادی نیز هیچ گاه با عدالت در تعارض و تزاحم قرار نمی گیرد.

امروز، بارِ سنگینِ یاد آوری این ارزش ها و باز خوانی این آرمان ها بر دوشِ دکتر احمدی نژاد است!

من تشکر می کنم از دکتر احمدی نژاد که در تمامِ این سال ها همیشه و همه جای این دنیا در تک تک سخنرانی هایش، شهر به شهر و کشور به کشور، انسان ها را با ارزش های فطری درون خود آشنا ساخت و قلبِ آنان را به آرمان های انقلاب و امامِ عصر(عج) توجه داد.

به امید دیدار بهارِ حقیقی، بهارِ انسان ها و خرمی دوران ها.

 

اخبار مرتبط
ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۸ + ۱۵ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای