۰۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۲
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۳۴۸۴
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۵
بایکوت
یادداشت/ مریم کربلایی؛
نسیم بهاری: در صورتِ خالی شدنِ پشت احمدی نژاد از همه دسته های شناسنامه دار سیاسی، به زعمِ خودشان امکان حذف و رد صلاحیت وی بیشتر است! وقتی او در بایکوتِ کامل به سر ببرد و هیچ حرفی از او در فضای رسانه ای کشور نباشد، به زعمِ خودشان می توانند احتمالِ این اتفاق را بالاتر ببرند.

نسیم بهاری/ مریم کربلایی

از ابتدای سالِ نود و پنج، ترفند ها و دسیسه ها علیهِ دکتر احمدی نژاد با هدفِ جلوگیری از ورود احتمالی اش به عرصه ی انتخابات، شدت بیشتری گرفته است. مخالفان دکتر پس از دیدنِ اشتیاقِ روز افزون مردم به وی در دیدارها و سفرهای عمومی و نا امید شدنشان از اثرگذاری رویِ مردم، تصمیم گرفتند حوزه ی اثر خود را تغییر دهند و مردم را رها کنند  و به سراغ مخاطبان دیگری برای نقشه های خود بروند؛ چرا که به خوبی یافتند که مردم تحتِ هر شرایطی احمدی نژاد را می خواهند و اگر بنا به تاثیر گذاشتن بود، این هجمه های رسانه ای چند ساله علیه او جواب می داد! پس لازم شد به گونه ای نقشه بِکِشند که پیش از انتخابات و قبل از اینکه وارد عرصه انتخابات شود و در معرضِ رأی مردم قرار گیرد، وی را حذف کنند! همه این ترفندهای متعدد و هجمه های اخیر در چند ماهِ گذشته درهمین راستا بوده است که البته تمامیِ آن ها با شکست روبه رو شد؛ زیرا هر چه بیشتر علیهِ او کار می کردند، تیتر می زدند و حمله ی رسانه ای می کردند، او مطرح تر می شد و تیترِ یک رسانه هایشان! تا اینکه حدودِ دو ماهِ پیش آقای جلایی پور مصاحبه ای کرد که  خیلی تند و تیز به نظر می رسید؛ اما در حقیقت به نکاتِ بسیار مهمی اشاره کرده بود که نشان از اهمیتِ خطرِ احمدی نژاد برایشان داشت و می توانست کلیدِ اصلی مبارزه با احمدی نژاد و زمینه سازِ ترفندی جدید برای حذف او پیش از آنکه در معرضِ رأی ملت قرار بگیرد، باشد. جلایی پور ناباورانه حتی هل من مبارز طلبیدنِ برخی سرانِ اصلاح طلبی را که حداقل برای حفظ ژِست آزادی خواهی شان مجبور شدند بگویند احمدی نژاد هم خودش را به آرای ملت بگذارد؛ رد کرد و آنان را از تیتر کردنِ نامِ احمدی نژاد در رسانه هایشان ولو به تمسخر و استهزاء و اتهام زنی  بر حَذَر داشت. او به گونه ای از خطرِ آوردنِ نام احمدی نژاد و زنده نگه داشتنِ یادش در رسانه های اصلاح طلبی حرف زده بود گویا رسانه های منتسب به اصلاح طلبان متوجهِ بحرانِ ورودِ احتمالی احمدی نژاد به  عرصه ی انتخابات نیستند. خیلی ها در ابتدای امر این سخنانِ جلائی پور را برآمده از هراس،  و احساسی تفسیر کردند ولی در حقیقت او از خطری آگاه شده بود که رسانه های مخالفِ احمدی نژاد متوجهش نشده بودند! آنان آنقدر سرمست از این انتقام گیری و لبریز از کینه ی احمدی نژاد بودند که نتوانستند از تیترِ یک کردن او در رسانه هایشان دست بِکِشند!

حقیقتِ سخنان جلایی پور مدت ها بعد فهمیده شد. لزومِ پرداختن به سخنانِ حدود دو ماه پیش وی هم همین است که پیش بینی می شود "بایکوت احمدی نژاد" در دستورِ کار اصلاح طلبان قرار گرفته است! و احتمالِ پرداختن به این شیوه ی مقابله با احمدی نژاد بسیار بالاست. از نشانه های آن هم می توان به کمرنگ تر شدنِ صحبت و پرداختن به احمدی نژاد در رسانه هایشان نسبت به گذشته اشاره کرد. به طورِ مثال پس از اظهارات و تمسخر ها و توهین هایشان در ابتدای بحثِ نامه ی او به اوباما که نشأت گرفته از غلیانِ احساساتشان بود، با سرعت و شتاب از پرداختن به احمدی نژاد کاستند. قطعا آن واکنش سریع اولیه از روی بی برنامگی و آن بایکوتِ روزهای بعد از روی برنامه ای بوده است! هرچند آنان هنوز موفق به بایکوت کامل احمدی نژاد نشده اند اما این در دستور کارشان هست و پیش بینی می شود راهی به جز این پیشِ رویشان نباشد. در آن سخنان به ظاهر احساسیِ جلائی پور نکاتِ کلیدی ای وجود داشت که عمل به آن توصیه ها می تواند با هدفِ خالی کردنِ دورِ احمدی نژاد از تمامی جناح ها و دسته های سیاسی و گروههای شناسنامه دار باشد. پیش تر گفته شد که تمام این ترفند های چند ماهِ اخیر علیهِ احمدی نژاد با هدفِ تاثیر گذاری روی مردم نیست هدفش خواص است و نقطه ی اثرش روی افراد خاصی در فضای سیاسی در نظر گرفته شده است تا پیش از انتخابات احمدی نژاد را حذف کنند! هدف از این بایکوت هم همین است! چرا که در صورتِ خالی شدنِ پشت احمدی نژاد از همه ی دسته های شناسنامه دار سیاسی، به زعمِ خودشان امکان حذف و رد صلاحیت وی بیشتر است! وقتی او در بایکوتِ کامل به سر ببرد و هیچ حرفی از او در فضای رسانه ای کشور نباشد، به زعمِ خودشان می توانند احتمالِ این اتفاق را بالاتر ببرند.

لازم به تأکید است که این فراموش شدن از اذهان با بایکوت کامل وی در فضای رسانه ای کشور، او از ذهنِ مردم و قلب مردم نخواهد رفت ولی برای ترفندی که بدنبالش هستند، مردم اهمیتی ندارند؛ چرا که همانطور که گفته شده است، آن ها مدت هاست از اثرگذاری بر مردم علیه احمدی نژاد قطع امید کرده اند و طرح هایشان را برای اثرگذاری در جاهای دیگر می ریزند! آن ها با ترفندِ اخیر می خواهند حرفی از احمدی نژاد نزدِ سیاسیون نباشد! اگر این بایکوت به طور کامل اجرا شوند و آن ها موفق شوند دیگر هیچ تیتر و خبر و حرفی از وی در رسانه هایشان نیاوردند، قطعا قدمِ بعدی آن است که از طریق برخی هواداران ظاهری احمدی نژاد هم آن را به رسانه های احمدی نژادی سرایت دهند. به این معنی که از طریق آنها با سخنانِ خیر خواهانه احمدی نژادی ها و رسانه های احمدی نژادی را ترغیب به سکوت و سخن نگفتن از احمدی نژاد کنند. به طور مثال یکی از بهانه ها برای ترغیبِ آن ها به سخن نگفتن از وی می تواند مصلحت اندیشی ای باشد که سخن گفتن تا دمِ انتخابات از او، حساسیت ها را روی وی زیاد می کند و حتی باعثِ رد صلاحیتش می شود! و لذا یکسری توصیه های خیرخواهانه به احمدی نژادی ها می شود که برای جلوگیری از ایجادِ حساسیت روی احمدی نژاد مصلحت اندیشانه مدتی از او چیزی ننویسید و نگویید! و وقتی حتی رسانه های احمدی نژادی هم ناخواسته و نادانسته بایکوتِ او را در پیش بگیرند؛ پازلِ آخرِ این برنامه تکمیل خواهد شد.

توجه به این نکته ضروریست که تمامیِ مطالب گفته شده از نقطه نظر و دیدگاهِ مخالفین احمدی نژاد و صاحبانِ چنین نظریه ایست نه شخصِ نگارنده! و هدف فقط تبیین و روشن کردن موضوع می باشد نه اعلامِ نتیجه از این ترفند و دسیسه. چرا که به یاری خدا این مکرشان هم به خودشان باز خواهد گشت همانگونه که سایر نقشه هایشان علیهِ فرزند ملت- دکتر احمدی نژاد- به جایی نرسید. که البته این امر مستلزمِ هوشیاری دوستداران احمدی نژاد و رسانه های احمدی نژادی می باشد.

 

ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۲ + ۳ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای