۰۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۶
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۳۵۷۶
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰
تحلیلی از وحدت اصولگرایان، عملکرد دولت یازدهم و میزان اعتماد مردم به نامزدهای مطرح
نسیم بهاری: بدون وجود فرهنگ دیگرباوری اگر ده ها برابر فرصت کنونی هم در اختیار جریان های سیاسی کشور قرار گیرد، وحدتی بین آنها پدید نخواهد آمد.

نسیم بهاریبهمن شریف زاده، از نزدیکان محمود احمدی نژاد در گفت و گو با نامه نیوز، در خصوص وحدت و برنامه اصولگرایان در مدت زمان باقی مانده تا انتخابات ریاست جمهوری گفت: وحدت، حقیقتی فراتر از آن تدبیری است که جریانهای سیاسی کشور به دنبال تحصیلش در مَقطع انتخابات هستند. وحدت، بر باور ویژه ای استوار است که کمتر به آن توجه می شود.


وی ادامه داد: وحدت بین افکار گوناگون و جبهه ها و جریانهای مختلف، زمانی پدید می آید که همه آنها به فرهنگ "دیگرباوری" رسیده باشند. منظور از فرهنگ "دیگرباوری" این است که هر فرد یا جریانی باور کند که حقیقت در انحصار او نیست و فرد یا جریان مقابلش هم، سهمی از حقیقت دارد. تنها با این باور است که جریانهای گوناگون به دنبال هم افزایی خواهند رفت و در پرتو هم افزایی به وحدت خواهند رسید. 

شریف زاده با بیان اینکه جریانهایی که در تقابل جدی با یکدیگر هستند و به تخطئه یکدیگر می پردازند، تا چه اندازه از وحدت فاصله دارند؛ خاطرنشان کرد: بدون وجود فرهنگ "دیگرباوری" اگر ده ها برابر فرصت کنونی هم در اختیار جریان های سیاسی کشور قرار گیرد، وحدتی بین آنها پدید نخواهد آمد.  
 
این فعال سیاسی ادامه داد: معیار مردم در انتخاب، روحیه خدمتگزاری، آزادگی، احترام به درک و خواست و حقوق ایشان، پاکدستی و توانایی و بالندگی است. به نظر من، مردم به تطابق حداقلی این معیارها با افراد مطرح در انتخابات 96 معتقدند. وجود سوابقی همچون املاک نجومی، روحیه نظامی گری و تحکم، فقدان تدبیر در مسأله هسته ای، نبود توانایی و حریت در رسانه ملی، نداشتن طرح و عزم برای بهبود وضع معیشت مردم، حقوق های نجومی، اعتماد کودکانه یا منفعلانه به قدرت های بزرگ، آسیب جدی به اعتماد مردم وارد کرده است.

شریف زاده در پایان افزود: چتر بی اعتمادی یا کم اعتمادی، بر سر افراد احتمالی همه جریانها باز شده است و این حق مردم وفادار ایران نیست که با اعتمادشان اینگونه بازی شود.

ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۱ + ۱۰ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای