۰۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۳
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۳۵۹۰
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۲
حمید بقایی|   سیاستم مبارزه و رفع  دروغ و ريا در فضاي سياسي كشور است
نسیم بهاری: يكي از اصلي ترين برنامه هاي من در صورت پيروزي در انتخابات رياست جمهوري، مبارزه و رفع دروغ و ريا در فضاي سياسي كشور و فراهم نمودن فرصت حضور براي همه متفكران، انديشمندان و سلايق سياسي است.
به گزارش نسیم بهاری، حمید بقایی در کانال شخصی اش در تلگرام درباره ی «دروغ» مطلبی نوشت که خواندنی ست. او در این متن، «مبارزه با دروغ» را یکی از اصلی ترین برنامه هایش در صورت پیروزی در انتخابات معرفی کرد. در ادامه متن او را می خوانید.
 
 
«مردی خدمت پیامبر اسلام (ص) رسید، عرض کرد نماز نمی خوانم و عمل منافی عفت انجام می دهم، دروغ هم می گویم! کدام را اول ترک گویم؟! پیامبر اسلام (ص) فرمودند: دروغ را.   اين مرد در محضر پیامبر (ص) تعهد کرد که هرگز دروغ نگوید. هنگامی که خارج شد، وسوسه های شیطانی برای عمل منافی عفت در دل او پیدا شد، اما بلافاصله فکر کرد که اگر فردا پیامبر (ص) از او در این باره سوال کند، اگر بگوید چنین عملی را مرتکب نشده دروغ است و اگر راست بگوید حد بر او جاری میشود و همین گونه در رابطه با سایر کارهای خلاف، این فکر و ترک دروغ  سرچشمه ترک همه گناهان او گردید. 
آري دروغ ام الفساد است. اگر فضاي سياسي كشور بدور از دروغ و ريا باشد، آنگاه جامعه فرصت آرامش، مردم سالاري عيني و شكوفائي استعدادها را به خود خواهد ديد. 
در حكايتهاي تاريخي نقل شده است : كه روزی بزرگان ایرانی از کوروش كبير خواستند که برای ایران زمین دعای خیر کند. كورش اینگونه دعا کرد: «خداوندا ای آفریننده این سرزمین بزرگ، سرزمینم و مردمم را از دروغ و دروغگویی به دور بدار.»
بعد از اتمام دعا عده ای از او پرسیدند که چرا این گونه دعا نمودید؟ كوروش گفت: چه باید می گفتم؟ یکی جواب داد: برای خشکسالی دعا می نمودید؟ کوروش گفت: برای جلوگیری از خشکسالی انبارهای آذوقه و غلات می سازیم.
دیگری سوال نمود: برای جلوگیری از هجوم بیگانگان دعا می کردید؟
كوروش جواب داد: قوای نظامی را قوی میسازیم و از مرزها دفاع می کنیم. بعد از سئوالات متعدد حاضرین، در آخر كورش گفت: من برای هر سوال شما جوابی قانع کننده آوردم، ولی اگر روزی یکی از شما نزد من آید و دروغی گوید که به ضرر سرزمینم باشد، من چگونه از آن باخبر گردم واقدام نمایم؟ پس هر عمل زشتی كه صورت گیرد باعث اولین آن دروغ است. 
بزرگان اين سرزمين قرنها پيش دعا كرده اند كه  «خداوندا بر اين سرزمين نه سپاه دشمن، نه خشکسالي، نه دورغ يورش نياورد.»
متاسفانه امروزه در فضاي سياسي كشور شاهد وضعيت ديگري هستيم، و به همين علت يكي از اصلي ترين برنامه  هاي من در صورت پيروزي در انتخابات رياست جمهوري، مبارزه و رفع  دروغ و ريا در فضاي سياسي كشور و فراهم نمودن فرصت حضور براي همه متفكران، انديشمندان و سلايق سياسي است.
 
خدايا چنان كن سرانجام كار/  تو خشنود گردي و ما رستگار

زنده باد ايران!»
 
ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۲ + ۱۴ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای