۰۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۲
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۳۵۹۸
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۱:۴۵
پاسخ گویی حمید بقایی به سه سوال جدیدِ مردم
نسیم بهاری: حمید بقایی در کانال تلگرامش طبق اطلاعیه ی قبلی کماکان به سوالات مردم بطور مستقیم پاسخ می دهد.
به گزارش نسیم بهاری، حمید بقایی در کانال تلگرامش طبق اطلاعیه ی قبلی کماکان به سوالات مردم بطور مستقیم پاسخ می دهد. پاسخ های وی به سه سوال جدید مردم، در ادامه آورده شده است.
 
 
* اگر قصد حضور در شوراي شهر تهران داشته باشيم ، آيا برنامه اي براي ارائه ليست كانديداها جهت شركت در انتخابات شوراي شهر تهران داريد؟ 
 
 در اين زمينه پيامها و درخواستهاي زيادي واصل شده  كه در دست بررسي است. معتقدم شوراي اسلامي شهر تهران بايد مردمي و بدور از جناح بنديهاي سياسي باشد. 
لذا از تمامي صاحب نظران و كساني كه توانائي حضور در اين عرصه را دارند، درخواست مي نمايم براي شركت در انتخابات آتي شوراي اسلامي شهر تهران ثبت نام نموده و درصورت تمايل به حضور در ليست مستقل ، موافقت شان را  به شماره تلفن "09192595070" پيامك يا تلگرام نمايند. بديهي است افرادي در اين ليست قرار خواهند گرفت كه در ليست ديگري حضور نداشته باشند.
 
 
* آیا طرح هدفمندی یارانه ها امکان ادامه دارد؟ در دولت قبل گفته شده بود که یارانه می تواند ماهانه نفری بیش از 250 هزار تومان بشود، آیا شما هم موافق این نظر و افزایش مبلغ یارانه ها هستید ؟
 
طرح هدفمندی یارانه ها بی تردید گسترده ترین و موثرترین طرح اقتصادی پس از پیروزی انقلاب اسلامی است. علیرغم تبلیغات نادرست و ادعاهای غیر مستند رسانه ای که توسط مخالفین این طرح مردمی انجام شده است و با اینکه فقط بخشی از طرح آنهم در سخت ترین شرایط و با محدودیتهای فراوان قانونی و غیر قانونی محقق شده است، اما نتایج آن کاملاً رضایت بخش است.
طی سالهای 1390 و 1391و 1392 فاصله طبقاتی کاهش یافته و بخش مهمی از جامعه با دسترسی به منابع از رفاه نسبی بیشتری برخوردار شده است، لیکن از اواسط سال 1393 روند معکوس گردیده است.
طرح هدفمندی یارانه ها در واقع دریافت نامساوری از مصرف کنندگان و پرداخت مساوی به همگان است. یعنی کسانی که بیشتر از متوسط مصرف می کنند و بیش از یارانه دریافتی می پردازند و در عوض کسانیکه کمتر مصرف می کنند بخشی از یارانه را صرفه جوئی می کنند.
به علاوه کنترل مصرف سوخت و بهبود بهره وری و نظام مدیریت و تولید نیز از دیگر دستاوردهای طرح هدفمندی یارانه ها است که در جای خود قابل بحث می باشد.
متاسفانه این طرح در بین سیاسیون مخالف و عده ای که از رانت غیر واقعی بودن قیمت انرژی در ایران سودهای کلان می برند مخالفین جدی دارد که البته رسانه و بلندگوی قوی هم دارند.
نکته اصلی اینجاست که طی سه برنامه پنچ ساله، دولتها علیرغم تکلیف قانونی از اجرای طرح هدفمندی یارانه ها سرباز زدند لیکن در دولت دهم با برنامه ریزی دقیق و با اراده جدی و همکاری مردم این طرح اجرائی شد. خوشبختانه اقشار مختلف ملت ایران در اجرای این طرح بزرگ بغایت همکاری و همبستگی را به نمایش گذاشتند.
در بهار سال 1393 زمانیکه دولت فعلی اصرار داشت که یارانه نقدی را حذف کند و منابع آن را در اختیار بگیرد، عموم رسانه ها ، قوای سه گانه، نهادها، شخصیتهای سیاسی و دینی و بخصوص دولت و رئیس دولت با تمام توان تبلیغی، از مردم خواستند که ثبت نام نکنند. لیکن بیش از 99 درصد مردم با ثبت نام مجدد در بزرگترین رفراندوم غیر رسمی تاریخ کشور، هم بر اصل و هم بر روش اجرای هدفمندی یارانه ها صحه گذاشتند. میثاق ما در قانون اساسی اداره کشور براساس نظر مردم است.
در پاسخ به بخش دوم سئوال باید گفت، متاسفانه طی 4 سال اخیر بر اثر بی توجهی، قیمت جهانی نفت کاهش یافت و حقوق ملت پایمال شد، و با نبود مدیریت، اقتصاد کشور رو به ضعف گذاشت. اما طبق محاسبات انجام شده در سال اول می توان رقم یارانه نقدی را به 2/5 برابر یعنی هر نفر ماهانه 113هزار و پانصد تومان و سپس به سرعت به بالای 200 هزار تومان  رساند. معتقدم یارانه متعلق به همه مردم است و هر ایرانی اگر بخواهد می تواند بگیرد و منعی ندارد. 
امیدوارم به امید خدا وعنایت امام زمان (عج) و دعای خیر مردم شریف ایران بتوانیم در مدت قابل قبول به همان عدد هر نفر 250 هزار تومان یارانه دست یابیم.
 
 
*آقای بقایی اگر رئیس جمهور شدید ، در مورد وضعیت مالی خبرنگاران چه برنامه ای دارید؟
 
معتقدم فارغ از هرگونه دیدگاه سیاسی ، خبرنگاران آئینه مسائل و مشکلات کشور هستند، لیکن برای بیان مشکلات آنان آئینه ای وجود ندارد. خبرنگار پاسدار حریم اشخاص ، منافع ملی و مروج آزادی اندیشه ، توسعه فکری ، فرهنگی و سیاسی است.
هرساله بودجه ای تحت عنوان یارانه مطبوعات  از سوی دولت به مطبوعات پرداخت می شود که در اصل باید در مسیر حل مشکلات معیشتی و رفاهی این قشر هزینه گردد، اما متاسفانه در مواجهه با خبرنگاران همچنان شاهد ناخرسندی صاحبان قلم هستیم.
اینجانب به امید خدا در صورت کسب رای اعتماد مردم ایران در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم ، بهبود معیشت و رفاه خبرنگاران را در دستور کار خود قرار داده و در اولین گام طبق برنامه ای که تنظیم شده است، ضمن افزایش بودجه یارانه مطبوعات ، ترتیبی اتخاذ خواهم کرد تا بخش عمده یارانه مطبوعات ، مستقیماً به حساب خبرنگاران سراسر کشور واریز شود. 
همچنین از خبرنگاران محترم تقاضا دارم هرگونه ایده یا پیشنهادی که در این زمینه دارند به شماره 09192595070 تلگرام یا پیامک  فرمایند.
 
ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۱ + ۱۵ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای