۰۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۹
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۳۶۰۳
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۵
اجراي طرح بيمه بازنشستگي زنان خانه دار
نسیم بهاری: حمید بقایی: خانه داري بايد شغل محسوب شود و در صورت كسب راي اعتماد مردم در انتخابات، به اميد خدا يكي از مهمترين برنامه هاي اينجانب اجراي طرح بيمه بازنشستگي زنان خانه دار ايران خواهد بود.
به گزارش نسیم بهاری، حمید بقایی در مطلبی در کانال تلگرامش موضوع «بیمه ی بازنشستگی زنان خانه دار» را طرح کرد که در ادامه می آید.
 
 
«مطابق اصل 21  قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران، دولت موظف است حقوق زن را در تمام جهات با رعایت موازین اسلامی تضمین نماید. و طبق اصل ۲۹ قانون اساسي برخورداری از تأمین اجتماعی از نظر بازنشستگی، بیکاری، پیری، ازکارافتادگی، بی‌سرپرستی، درراه‏ماندگی، حوادث و سوانح، نیاز به خدمات بهداشتی‌درمانی و مراقبتهای پزشکی به صورت بیمه و غیره، حقی است همگانی. دولت موظف است طبق قوانین از محل درآمدهای عمومی و درآمدهای حاصل از مشارکت مردم، خدمات و حمایتهای مالی فوق را برای یک یک افراد کشور تأمین کند.
یکی از مواردی که در جامعه کنونی ما به حاشیه رفته است، جايگاه و منزلت خانه داری و ارج نهادن به مقام مادر و زن خانه دار مي باشد. زنان خانه‌دار که وظیفه اصلیشان اداره امور زندگی است و از نظر اقتصادی در بهروه وری و ارزش افزوده سهیم هستند، کمتر از هر قشری موردتوجه دولت واقع شده اند و با وجود اینکه كار پر زحمت خانه داری بر عهده آنهاست شاغل به حساب نمي آيند. 
زنان خانه دار در اقتصاد کشور، اقتصاددانانی گمنام هستند، چرا كه در یک خانواده، مردان پس از 30 سال کار کردن حقوق بازنشستگی دریافت می کنند، ولی زنان خانه‌دار پس از 30 سال همچنان مشغول کار کردن در منزل هستند و کار آنها تمامی ندارد.
زن خانه دار بیمه بازنشستگي ندارد و علیرغم این که خانه داری ارزش افزوده اقتصادی بالایی در جایگاه خود دارد، فعالیتش دیده و محاسبه نمی شود. به همين علت يك انتظار بحق و قانوني از رئيس جمهور دوازدهم و دولت وي آن است كه  خانه داري را يك شغل محسوب و نسبت به اجراي طرح بيمه زنان خانه دار همانند سایر مشاغل اقدام نمايد.
معتقدم خانه داري هم بايد شغل محسوب گردد و در صورت كسب راي اعتماد مردم در انتخابات رياست جمهوري ، به اميد خدا يكي از مهمترين برنامه هاي اينجانب اجراي طرح بيمه بازنشستگي زنان خانه دار كشور عزيزمان ايران خواهد بود».
ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۶ + ۱۱ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای