۰۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۳
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۳۶۰۸
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۸
بقایی همان احمدی نژاد است
یادداشت/ مریم کربلایی؛
نسیم بهاری: امروز احمدی نژاد در ساحتی بالاتر از آن چه که در گذشته بوده وارد میدان شده است. او چهره ی تئورسینی را دارد که اینک نوبت رویش های جدیدش است که پا به عرصه بگذارند. سربازان تازه نفسی که خود قدرت فرماندهی دارند و چه کسی در این میان، از بقایی شایسته تر؟ کسی که هم شبیه احمدی نژاد است هم خودش را شاگرد مکتب او می داند، هم وفاداری اش به او و این راه ثابت شده است و هم فداکاری و شجاعتش!

پس از اتفاقات شهریور – مهر 95 نگرانی اینکه دشمنان بخواهند حتی از طریق دوستان هم که شده؛ گفتمان احمدی نژاد را جعل کنند و تلاش کنند یک احمدی نژاد بدل به مردم قالب کنند که البته مورد اقبال آن ها هم قرار نگیرد؛ وجود داشت که این نگرانی به حق بود زیرا حقیقت این است که در حالِ حاضر، گفتمان توحید و عدالت که به حق گفتمانِ بهار انسانیت است، پرچمداری جز دکتر احمدی نژاد ندارد و جریان عدالتخواهی بی نام احمدی نژاد نه در هیچ کجای ایران که حتی در هیچ کجای جهان شناخته شده نیست!
وقتی گفته می شود این گفتمان، پرچمداری جز احمدی نژاد ندارد، یعنی اصلا نه بی نامِ او شناخته شده است نه او می تواند این پرچم را دستِ کسی دیگر بدهد. چرا که کسی وجود ندارد! و این به این علت است که جریان عدالتخواه بهاری، بر مبانی و اصولی استواراست که فقط در شخص احمدی نژاد و صدیق باوفایش که در انطباق با او است، تبلور دارد؛ چنانکه درانتخابات نود و دو خود را او و او را خود نامید.
معنای آن جمله این بود که غیر از آن فرد، سال 92 کسی در انطباق با افکار و مبانی و سیاست های او نبوده تا بتواند پرچم را دستش بدهد.
طراحی ها به این سمت می رفت که بالاخره فردی را احمدی نژاد ثانی معرفی کنند بی آن که مبانی کامل اندیشه ای احمدی نژاد را داشته باشد! پس نگرانی این وجود داشت که برای سال 96 این احمدی نژاد ثانی که بی اذن او ولی به نام او به عرصه ی انتخابات می آید؛ به حق، خودِ او نباشد و با مبانی فکری متفاوتی آمده باشد تا پرچم او را از وی بگیرد و خود پرچم دیگری بلند کند که اقبالی هم بین مردم نداشته باشد! نگرانی این وجود داشت که بی اذن احمدی نژاد، گفتمانش را جعل کنند و پس از بدل تراشیدن برای او، منزوی اش سازند تا بتوانند چهره ای تحریف شده از وی به همه قالب کنند!
اما اسفند 95 خبری آمد که این نگرانی را از دل زدود! کسی فکرش را نمی کرد یک مرد از یاران احمدی نژاد، شجاعتِ آمدن به این صحنه را داشته باشد؛ از طرفی مبانی فکری اش با او منطبق باشد! کسی بیاید که هم چون مهندس مشایی، احمدی نژاد دیگری باشد! کسی بیاید با همان اندیشه و منظومه ی فکری! کسی بیاید که مردانگی و ایستادنش به پای احمدی نژاد انکار ناپذیر باشد! کسی که احمدی نژاد را استاد خود بداند و کسی که قدر چنین استادی را بداند! امروز جناب آقای حمید بقایی، یکی از رویش های احمدی نژاد، آمده است که پرچم احمدی نژاد را در انتخابات به دست بگیرد! او نیامده تا چهره ای جعل شده و تحریف شده از احمدی نژاد بسازد و پرچم خود را جایگزین پرچم او کند ولی به نام او! بلکه پرچم احمدی نژاد را به دست گرفته است و راه او را ادامه می دهد...
امروز ما دوستداران احمدی نژاد، خیالمان راحت است. زیرا فردی با این مشخصات آمده است که زنده نگه دارنده راه و گفتمان احمدی نژاد باشد و امروز احمدی نژاد در ساحتی بالاتر از آن چه که در گذشته بوده وارد میدان شده است. او چهره ی تئورسینی را دارد که اینک نوبت رویش های جدیدش است که پا به عرصه بگذارند. سربازان تازه نفسی که خود قدرت فرماندهی دارند و چه کسی در این میان، از بقایی شایسته تر؟ کسی که هم شبیه احمدی نژاد است هم خودش را شاگرد مکتب او می داند، هم وفاداری اش به او و این راه ثابت شده است و هم فداکاری  و شجاعتش!
بقایی در اولین جلسه در جمع دوستدارانش گفت: «یک گفتمان بیشتر نداریم!»
آری او آمده تا تبیین گر همان «یک گفتمان» در عمل، اجرا و رفتار باشد. همان گفتمان بهار که قرائت درست از گفتمان انقلاب اسلامی در بین تمامی قرائت های دیگر است. او آمده است تا تداوم بخش راهی باشد که احمدی نژاد رفته است و مبانی عمیق اندیشه ای او را در صحنه ی اجرا به نمایش بگذارد؛ تا مردم بار دیگر طعم خوشِ داشتنِ دولتی مهرورز را بچشند!
اگر تا امروز مشایی همان احمدی نژاد و احمدی نژاد همان مشایی بود؛ باید از این به بعد گفت بقایی هم چیزی جز احمدی نژاد نیست! بقایی هم همان احمدی نژاد و احمدی نژاد همان بقایی است...
ما هم به تاسی از مهندس مشایی، این مرد بهاری بهاری بهاری، تمام قد پای کار آقای بقایی هستیم. شاید از این طریق، سهمی در زنده نگه داشتنِ این راه داشته باشیم.

   

 

ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۲ + ۱۴ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای