۰۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۳:۰۵
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۳۶۰۹
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۰
ابتر کیست؟
یادداشت/ حجت الاسلام مهران رهنما؛
نسیم بهاری: شاید هضم این جمله برای خیلی ها گران باشد که «احمدی نژاد کوثر است نه ابتر!»
آن سان که پیامبر رحمت، فاطمه دار شد؛ برخی معاندان و جاهلان ایشان را «ابتر»(مقطوع النسل) خواندند. پیامبری که نسلش قطع گردیده و دم بریده است و با حیلت خود، راهش و نامش نیز قطع خواهد شد و از او نامی نخواهد ماند.
واژه ی ابتر در میان سیاسیون امروزی نیز کاربرد دارد البته به جای ابتر از بی ریشه و با ریشه استفاده می کنند. در دولت خدمتگزار بارها این واژه را از معاندان و جاهلان به گوش می رسید که احمدی نژاد بی ریشه است و راهش تداوم نخواهد یافت. در روز ولادت حضرت زهرا(س)  آنی که کلمه ی ابتر ذهنم را به خود مشغول کرد و ناخودآگاه واژه ی آشنای بی ریشه نیز کنارش نقش بست. 
سال ها از آن زمان خدمتگزار گذشت و این واژه هنوز برای برخی باورکردنی بود و چه بسا دوستان احمدی نژاد را نیز مردد می ساخت که راست گفتند و او بی ریشه است و دیگر خبری از او نخواهد بود.
اما به راستی ریشه کجاست؟ ریشه ی احمدی نژاد کجاست؟ از این نکته غفلت کرده بودند که احمدی نژاد متصل به ریشه ای ناگسستنی و ابدی شده و آن ریشه، «انسان کامل» است. احمدی نژاد هیچ جا، در هیچ سخنرانی از خود نگفت. آن چه گفت از گفتمان انسان کامل بود و بس. از داخل کشور تا بیرون،  از شرق تا غرب، از مجالس خودمانی تا سازمان ملل، اول جمله اش با اتصال به انسان کامل آغاز می شد.
به راستی ریشه ای محکم تر و ناگسستنی تر از ریشه ی انسان کامل کجا می توان یافت؟!
با اعلام عدم حضور دکتر احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری 96، برخی باز به تردید افتادند؛ نگفتیم او بی ریشه است؟! در ایامی که شاید دوستان عزیز دکتر احمدی نژاد که این واژه را باور کرده بودند، جوانه ای از این درخت تنومند نمایان شد که به همه ی تردید ها خاتمه داد. آری آقای حمید بقایی رادمردی بهاری، اعلام حضور در انتخابات ریاست جمهوری کرد. که به همه ی بهاری ها نویدی دوباره داد. با افول زمستان سرد و سوزان و طلوع بهاری سرسبز و خرم، جوانه ای از کنار درخت تنومند خود را به نمایش گذاشت. که در بهار این جوانه شکوفه خواهد زد و بوی عطرش بوستان ایران زمین را فرا خواهد گرفت. 
اکنون باید پرسید که ریشه چیست و ریشه به ریشه خزان دکتر احمدی نژاد در کجاست؟
که به نظر ریشه شان خشک شده و کم مانده تا شاخ و برگشان نیز بریزد.
شاید هضم این جمله برای خیلی ها گران باشد که «احمدی نژاد کوثر است نه ابتر!» 
و هر روز شاهد جوانه هایی بیشتر از این درخت تنومند خواهیم بود.
ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۲ + ۱۴ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای