۰۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۱
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۳۶۱۲
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۲
علی اکبر جوانفکر: گزینه ی اصلی و فرعی نداریم؛ یک گزینه داریم و آن آقای بقایی است
نسیم بهاری: يك جريان شناخته شده در صدد آن بود كه دكتر احمدي نژاد را براي حمايت از نامزد مورد نظر خود تحت فشار قرار دهد و ايشان با اين سخن خواستند به آنها بگويند كه خودشان را معطل چنين احتمالي نكنند.
به گزارش نسیم بهاری، آقای علی اکبر جوانفکر در پرسش و پاسخ با یک کانال تلگرامی به نام 96 گرام، به کاندیداتوری آقای حمید بقایی پرداخته است.  او در جواب این سوال که «در صورت عدم احراز جناب مهندس بقایی آیا گزینه ای دیگر از طرف حامیان مدنظر قرار خواهد گرفت؟ یا اینکه صرفا روی ایشان برنامه ریزی شده است؟»، اینطور پاسخ داد: «روي فرضيات دور از واقعيت بحث نمي كنيم. ما گزينه اصلي و فرعي نداريم. فقط يك گزينه داريم كه آن هم آقاي بقايي است».
 
همچنین از او سوال شد که  «سه نکته مثبت و سه نکته منفی آقای احمدی نژاد را چه می دانند و جناب بقائی با این ۶ ویژگی چه نسبتی دارند؟» که جوانفکر در جواب گفت: بنده عميقا دكتر احمدي نژاد را باور دارم و در ايشان هـيچ نكته منفي نديده ام و البته حاضرم با كساني كه در باره آنچه از ايشان منفي مي دانند به صورت مستدل و منطقي بحث كنم.
به رغم تبليغات پرحجم ، غيراخلاقي و ناجوانمردانه عليه دكتر احمدي نژاد طي٤ سال و بلكه شش سال گذشته، امروز ايشان در اوج محبوبيت قرار دارند و مطالبه عمومي و اصلي مردم، بازگشت مجدد ايشان به صحنه خدمت است، بنابراين بازخواني ارزش هاي متعالي نهفته در وجود دكتر احمدي نژاد را لازم و نه كاري شايسته از طرف خودم نمي دانم آقاي بقايي از همكاران نزديك دكتر احمدي نژاد در دولت قبل بودند و سهم مهمي را در موفقيت هاي بي نظير دولت برعهده داشتند.
 
همچنین از وی در خصوص توصیه ی رهبری مبنی بر عدم ورود دکتر احمدی نژاد به عرصه ی انتخابات 96 پرسیدند و اینکه چرا آقای بقایی علی رغم این مساله اعلام کاندیداتوری کرده و مورد حمایت احمدی نژاد هم قرار گرفته است. که جوانفکر در پاسخ به این پرسش چنین گفت: «اين حق طبيعي و بديهي دكتر احمدي نژاد است كه براي خدمت به مردم، بازگرداندن حيثيت مخدوش شده ملي و اعتلاي نام ايران در جهان نامزد انتخابات رياست جمهوري شود. رهبري به ايشان صرفا توصيه اي فرمودند و دكتر احمدي نژاد هم تبعيت كردند.شرايط حاكم بر كشور بسيار سيال است و امروز با وضعيت كاملا متفاوتي نسبت به هفت ماه قبل مواجه هستيم، چيزي كه حتي محتمل است ايجاب كند رهبري در توصيه قبلي خودشان تجديد نظر كنند. علاوه بر آن دكتر احمدي نژاد حق دارد از هركس كه مايل است حمايت كند و هيچكس هم منطقا نبايد به ايشان خرده بگيرد».
 
پرسش بعدی از علی اکبر جوانفکر در خصوص نامه مهندس اسفندیار رحیم مشایی به سید محمد خاتمی بود و اینکه آیا وی با این نامه خود را اصلاح طلب معرفی کرده است؟ جوانفکر در پاسخ به این پرسش هم گفت: «دكتر احمدي نژاد و همفكران ايشان به مباني و ارزشهاي اصولگرايي و اصلاح طلبي پايبندند اما با جريانهاي مدعي اين دو انديشه سياسي كه در عمل از اين مباني ﻓﺎﺻﻠﻪ گرفته اند، هيچ نسبتي ندارند».
 
پرسش بعدی در رابطه با سخن احمدی نژاد مبنی بر عدم حمایت از شخصی در انتخابات بوده است به علت آن که مخالف توصیه ی رهبری بوده است، می باشد و اینکه چرا در ماه اخیر او از آقای بقایی حمایت کرده است. جوانفکر اینگونه پاسخ داد: «يك جريان شناخته شده در صدد آن بود كه دكتر احمدي نژاد را براي حمايت از نامزد مورد نظر خود تحت فشار قرار دهد و ايشان با اين سخن خواستند به آنها بگويند كه خودشان را معطل چنين احتمالي نكنند. ضمن آنكه هنوز ايشان به طور رسمي از آقاي بقايي اعلام حمايت نكرده اند».
 
آخرین سوال، باز هم در مورد نامه ی اخیر مشایی بود و اینکه هدف وی از این نامه چه بوده یا اساسا چرا او برای رهبر انقلاب نامه ننوشته است. جوانفکر در پاسخ گفت: «اين نامه يك بيدارباش به شخصيت هاي مدعي و جريانهاي تحت زعامت آنها بود تا بلكه به خود آيند و از تداوم انحراف نسبت به تعهدات و ادعاهاي اوليه خويش و گسترش ابعاد آن جلوگيري كنند. البته شخصا تصور مي كنم اشرافي گري سياسي ، به عنوان يك بلاي خانمان سوز دامنگير بسياري از افراد ذي نفوذ و صاحب منصبان سياسي و از جمله آقاي خاتمي شده است و ايشان براي نجات خود و جريان إصلاحات ، با شرايط سخت و دشواري رو به روست».
 
 
ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۶ + ۱۴ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای