۰۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۲
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۳۶۱۹
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۴
گذشته چراغ راه آینده است
پایگاه چند رسانه ای حمید بقایی؛
نسیم بهاری: با توجه به حساسیت زمان و اهمیت انتخابات در پیش رو و شفافیت مواضع ما لازم است که اقشار ملت، همه فعالین سیاسی و رسانه ای حداکثر هوشیاری لازم را بخرج داده و توطئه ی دشمن را تشخیص و پیش از آنکه به مرحله اجرا در آید خنثی نمایند.

به گزارش نسیم بهاری، «بقایی مدیا» پایگاه چند رسانه ای حمید بقایی که مرجع فیلم و عکس های اقای حمید بقایی است؛ در کانال تگرامش متنی در لزوم هشیاری و اتحاد فعالین رسانه ای و دوستداران آقای بقایی قرار داد که در ادامه می آید.

 

«معمولاً سازمانهای اطلاعاتی دست به عملیاتهای نفوذ، اجرای کیسهای فریب و جنگ روانی (خصوصاً در مواقعی که گرایشات سیاسی در آنها حاکم است) می زنند. در اینجا لازم است به چند نمونه تاریخی اشاره نمائیم: 

 
1- در دوران اشغال افغانستان توسط اتحاد جماهیر شوروی، مجاهدین افغان در ایران پایگاه داشته و با قوای ارتش سرخ در افغانستان می جنگیدند، سازمان جاسوسی افغانستان (خاد) با اعزام عوامل نفوذی خود به ایران اقدام به  قتل، تجاوز، قاچاق مواد مخدر و ایجاد ناامنی در ایران بمنظور تخریب وجهه و بدنام کردن مجاهدین افغانی در نزد افکار عمومی مردم می نمود. و اخبار این رویدادها با آب و تاب فراوان و با موضع و لحنی حق بجانب در رادیوکابل و رادیو مسکو پخش می شد!
 
مشابه اقدام مذکور را سرویس جاسوسی استخبارات صدام در مورد مجاهدین عراقی حاضر در ایران که در قالب سپاه بدر با رژیم بعث عراق مبارزه می کردند صورت می داد. استخبارات عراق با جلب همکاری برخی نیروهای عراقی و اعزام افسران اطلاعاتی خود به ایران اقدامات هنجارشکنانه ای در سطح جامعه با پوشش سپاه بدر بمنظور بدبین نمودن مردم و نیروهای نظامی ایران در مورد مجاهدین عراقی انجام می داد و رادیو بغداد هم وظیفه هیاهو و بلواسازی را برعهده داشت!
 
2- در زمانی که سازمانهای چریکی چپ علیه آمریکا در سراسر جهان فعالیت داشتند، سازمان جاسوسی سیا با ایجاد سازمانهای به اصطلاح چریکی چپ با گرایشات مائوئیستی در تلاش بود تا ضمن ایجاد اختلافات و تشتت ایدئولوژیکی، عملاً با جریان سازی هدایت شده مزورانه، نوعی بدبینی اجتماعی و ضعف مبارزه علیه نظام سرمایه داری و یا به تعبیر امروز اشراف سیاسی و اشراف اقتصادی بوجود آورند.
 
3- در نمونه دیگری که گرایش سیاسی در یک سازمان جاسوسی فاجعه آفرید، ماجرای معروف رسوائی واترگیت است، که در آن یک سازمان امنیتی بجای دفاع از امنیت کشورش به ابزاری جهت جاسوسی در دست سیاست بازان مبدل شده بود. ماجرا از این قرار بود که در جریان "انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا"، بخش شنود FBI به دستور نیکسون (رئیس جمهور امریکا که از حزب جمهوریخواه بود) اقدام به شنود دفتر انتخاباتی حزب دموکرات کرده بود و با لو رفتن ماجرا مشخص شد که عمق این‌گونه فعالیت‌های جاسوسی علیه رقیب بسیار گسترده بوده ‌است. قرار بود که کنگره آمریکا به "استیضاح"  نیکسون رای دهد اما وی پیش دستی نموده و در شب ۸ اوت ۱۹۷۴ از سمت خود کناره‌گیری کرد.
 
گذشته چراغ راه آینده است. 
 
با بیان این حوادث تاریخی و با توجه به حساسیت زمان و اهمیت انتخابات در پیش رو و شفافیت مواضع ما لازم است که اقشار ملت، همه فعالین سیاسی و رسانه ای حداکثر هوشیاری لازم را بخرج داده و توطئه ی دشمن را تشخیص و پیش از آنکه به مرحله اجرا در آید خنثی نمایند».
 
ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۱۰ + ۵ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای