۰۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۳
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۳۶۲۹
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۹
نفهمیِ مشترک یا ماموریتِ مشترک
یادداشت/ مصطفی زرقونی؛
نسیم بهاری: از دو حال خارج نیست یا «فهمِ» همه ی شورشیانِ صاحب منصبِ سال ٨٨ این است که مخاطب سخنان احمدی‌نژاد در اهواز رهبر معظم انقلاب بوده یا «ماموریت» شان القای چنین مطلبی است.
از دو حال خارج نیست یا «فهمِ» همه ی شورشیانِ صاحب منصبِ سال ٨٨ این است که مخاطب سخنان احمدی‌نژاد در اهواز رهبر معظم انقلاب بوده یا «ماموریت» شان القای چنین مطلبی است.
اگر راس شورشیان بر جمهوریت هم حاضر بود همین را می گفت و ادعا می کرد مخاطب سخنان احمدی‌نژاد رهبری است، چون طراحان چنین می خواهند،نه رهبری را می خواهند و نه احمدی‌نژاد را.
این که «اشرافیت سیاسی» و اقتصادیِ شورشیِ مخالفِ رای مردم، «وام فریبانِ سابقه دار» هستند برای اکثریت ملت ایران اثبات شده است، اگر چنین نبود ملت در سال ۸۸ انتخابی می کرد که آن ها شاد شوند.
اگر عوام فریبی شان برای ملت عیان نبود از «انتخابات ِآزاد» فرار نمی کردند و مجبور نبودند بعد از «توسل شامگاهی» به بی بی سی و لابی انگلیسی ، صبحگاهان با «توسل» به شورای نگهبان و نهادهای قانونی کشور، «رد صلاحیتِ» رای آورترین و متعهد ترین فرزندان ملت را «تمنّا» کنند.
اشرافِ شورش گرِ بر مردم برای شیطنت زمان بندی دارند و تقسیم کار. دو قطب ظاهرا مخالف تشکیل می دهند و جنگ زرگری بر پا می دارند و به وقتش مثل سال ۹۰ به هم می رسند. امروز نیز مجددا خیلی زود همنوا شدند. هر دو طرف به صراحت خط قرمزشان را تفکری می دانند که رهبری عزیز فرمودند قطار را به ریل اصلی بازگردانده! 
اگر آن دو دیگر عاملِ میدانی آن وقایع برای پنهان ماندن زوایای نه چندان آشکار و لو ندادن آنها که به شورش گری هدایت شان کردند  پذیرای حصر شدند، اما «سومی» که خارج از حصر است و حاضر ، کارنامه شرم آورش  در سال ۸۸ گرچه به مزد و تشویق (!) نادیده گرفته شده ، اما نزد ملت آشکار است!
ماموریتِ مشترک از آنجا آغاز شد که یک «آشنا»یِ منتصبِ قدرت و منتسب به یک روحانیِ نه چندان معتبر استارت زد و رهبری عزیز را سپر روحانی قرار داد تا به ظاهر هزینه به چالش کشیدن روحانی را بالا ببرد.او ادعا کرد که مخاطب سخنان عدالت خواهانه احمدی‌نژاد، رهبری بوده نه روحانی!  
هم زمان کانال نزدیک به محافل پشت پرده همان ادعا را تبلیغ می کند و ناگهان «سومین عاملِ اجراییِ» آن شورش ها و کاندیدای همیشه شکست خورده که دو سه سالی جای او در شیطنت ها خالی بود به ماجرا ورود کرد و  آشکارا دروغ کانال امنیتیِ نزدیک به محافلِ آشنا را دنبال کرد تا اثبات شود صفین پایان نیافته و کماکان پابرجاست .اینها اثبات کردند حاضرند محور وفاق ملی و ستون خیمه را سپر بازی های رذیلانه خود کنند. 
خوشبختانه رهبر معظم انقلاب به فایل صوتی و تصویری سخنان احمدی‌نژاد دسترسی دارند و با ملاحظه آن بار دیگر رفتار نانجیبان مخالف احمدی‌نژاد را خواهند دید. 
اکثریت  مردم هم هرگاه احمدی‌نژاد حاضر بوده با رای به او اثبات کرده اند حاضر نیستند خود را آلت دست اشرافیتِ شیادی که دروغ ورد زبان شان است نمایند، با این وصف این عوامل اجرایی و تبلیغاتی سرانِ پشتِ صحنهِ شورش مذکور با چه انگیزه ای دروغ می گویند؟  
«استحمارگران» دو گروه را به راحتی می توانند بفریبند، یک گروه عوامِ دانشگاهی و نخبگان عوام و گروه دیگر متحجرین عافیت طلب که از شدت نفرت از احمدی‌نژاد علیرغم تفاوت در «نظر» و «منظر» برای ماموریت مشترک  با آنها پیوند خورده اند. 
چیزی شبیه به پیوند یاران معاویه با یاران اشعث و ابوموسی ، درست مثل پیوند عمارنمایان با صاحب منصبان و رجالِ شورشی سال ۸۸ 
جای تعجب ندارد، اما تامل باید کرد چرا بعد از اینکه شيمون پرز در سال ۸۹ تصمیم گرفت به شورشیانِ در خدمت ِهیلاری عفریته جنگ طلب کمک کند و شرایطی ایجاد کند که کنار احمدی‌نژاد ایستادن ننگ باشد «متحجرین پر مدعا» دقیقا همین نقش را ایفا کردند!
اینکه اشرافِ شورشیِ تابعِ «هیلاری، عفریتهِ جنگ طلب» مجددا ساز دیگری کوک کرده اند ،طبیعی است اما وقتی متحجرین هم دوباره با آنها همنوا می شوند باید رد پای آن در «تحرکات منطقه» دنبال کرد. 
از چه می ترسند که حاضرند برای زدن احمدی نژاد حتی رهبری عزیز را هزینه کنند معلوم است ، آنچه روشن نیست علت «مسامحه» نسبت به این دروغ های بزرگ است. پیوند آبی و قرمز در تمام شئون در جریان است و من باور ندارم این حاصلِ «نفهمیِ مشترک» باشد،بلکه آن را حاصل «ماموریت مشترک» می دانم که می تواند باعث شود مشترکا از جایی که گمان نمی کنند ،کارت قرمز بگیرند.
 
ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۶ + ۳ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای