۰۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۶
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۳۶۳۲
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۷
احمدی نژاد با روشی بدیع و بدون پشت کردن بر توصیه رهبری، از گرایش و حق انتخاب مردم حمایت کرد
یادداشت/ حجت الاسلام بهمن شریف زاده؛
نسیم بهاری: سیاستمداران دنیا اگرچه به تدابیر هوشمندانه برای پیشبرد اهداف خود می‏پردازند اما کمتر به فکر احقاق حقوق مردم و دفاع از حقوق مردم هستند، آن‏‏ها تدابیر را برای رسیدن خویش به منافع و اهداف خاصی ابداع می‏کنند و البته وقتی ‏که چنین تدابیری ابداع می‏شود چه بسا این تدابیر از فضیلت اخلاقی برخوردار نیست و ارزش‏های اخلاقی در آن رعایت نمی‏شود اما جناب آقای احمدی‏ نژاد کوشیده که با این روش حمایتی خویش ضمن رعایت همه ‏ی موازین اخلاقی -چنان که گفتم روش او نه خلف وعده است، نه بازگشت از رأی است و نه پشت کردن بر توصیه‏ ی رهبری- از گرایش و حق انتخاب مردم حمایت کند. بنابراین هم هدف متعالی است، هم شیوه شیوه‏ای است که در آن همه‏ ی موازین و ارزش‏های اخلاقی رعایت شده است.
بسم الله الرحمن الرحیم
 
امروز شاهد ثبت نام دکتر محمود احمدی نژاد همراه با جناب آقای حمید بقایی در ستاد انتخاباتی کشور بودیم. این رخداد در تاریخ انقلاب کم نظیر یا بی نظیر است که فردی به عنوان حامی فرد دیگر ثبت ‏نام کند، دکتر احمدی‏ نژاد بارها اعلام کرده بود که برنامه ‏ای برای شرکت در انتخابات ندارد، اما ثبت‏ نام امروز برای برخی این پرسش را بوجود آورد که او از رأی قبلی خویش بازگشته، برخی هم از این رفتار به خلف وعده تعبیر کردند و برخی هم مثل همیشه از ولایت و ولایت ‏پذیری گفتند و مانند همیشه سنگ ولایت را به سینه زدند در حالیکه دکتر احمدی ‏نژاد نه از رأی قبلی خویش بازگشته، نه خلف وعده ‏ای کرده و نه پشت به توصیه‏ ی رهبری کرده است.
احمدی‏ نژاد با این رفتار خویش نشان داد که از هوشمندی سیاسی بسیار بالایی برخوردار است. او اگر به حمایت از فردی می پردازد همه‌ی زوایای مقابله ‏ی مخالفان با آن فرد را سنجیده و به گونه ‏ای اقدام به حمایت می‏کند که کسی نتواد به فرد مورد نظرش اجحاف کند، کسی نتواند به نامزد مورد نظرش ستم کند، وقتی که مخالفان جریان عدالتخواهی در کشور به مقابله با جناب حمید بقایی اقدام می‏کنند و با همه‏ ی قوای خویش درصدد ریشه ‏کنی این فرد از ساحت انتخابات کشور هستند، طبیعی است جناب آقای دکتر احمدی نژاد هم با هوشمندی ویژه‏ ی خود به خنثی کردن مقابله‏ ی مخالفان بپردازد احمدی ‏نژاد وارد عرصه می‏شود تا به مخالفان اعلام کند که جریان عدالت‏خواهی باید نامزدی در ساحت انتخابات کشور داشته باشد، او در کنفرانس خبری خود گفت: چرا همه حق شرکت در انتخابات را دارند، چرا از همه‏ ی جناح ها این حق را دارند که در فضای انتخابات نامزد بشوند اما نامزد مورد نظر جریان عدالت‏خواه حق ورود به این عرصه را نداشته باشد؟ چرا باید این پرسش از سوی مخالفان در جامعه مطرح بشود؟ چرا باید بکوشند تا این پرسش را در جامعه نهادینه کنند که آیا آقای حمید بقایی تأیید صلاحیت خواهد شد؟ آیا آقای حمید بقایی از فیلتر شورای نگهبان عبور خواهد کرد؟ و نه فقط بکوشند که این پرسش را نهادینه کنند، بلکه پاسخ بپردازند که مسلم است آقای حمید بقایی از فیلتر شورای نگهبان عبور نخواهد کرد. صلاحیت ایشان احراز نخواهد شد.
احمدی ‏نژاد وقتی با مقابله‏ هایی از این دست روبرو می شود، وقتی با تخریب‏ های نادرست و ناجوانمردانه‏ ی مخالفان با آقای حمید بقایی روبرو می‏شود، خود به میدان می ‏آید و به حمایت از کاندید مورد نظر عدالت‏خواهان می پردازد، احمدی نژاد با این اقدام به حمایت از حق مردم می‏پردازد. مخافان خود می‏دانند که عدالت‏خواهی در کشور ما حامیان و هواداران بسیار دارد و مردم بسیاری هوادار تفکر آقای احمدی‏ نژاد هستند و اینک دوست دارند که نامزدی از این جریان در انتخابات کشور وجود داشته باشد تا بتوانند به او رأی دهند، وقتی شروع به تخریب آقای بقایی می‏کنند طبیعی است که حق مردم را نادیده می‏گیرند و آقای احمدی نژاد وارد این عرصه می‏شود تا از حق مردم حمایت کند، بنابراین رفتار جناب آقای دکتر احمدی ‏نژاد بازگشت از رأی پیشینش نیست، احمدی‏ نژاد برنامه ‏ای برای حضور خود در عرصه ‏ی ریاست جمهوری ندارد اما برخود تکلیف می‏بیند که از فردی که مورد نظر این جریان است حمایت کند. این هوشمندی آقای دکتر احمدی نژاد است که با روشی به حمایت از آقای بقایی می پردازد که روشی بدیع است و مخالفان را در حیرت و بهت فرو می‏برد که با این شیوه چگونه می شود مقابله کرد؟
آن‏ها می‏کوشند که جناب آقای حمید بقایی پا به عرصه ‏ی انتخابات کشور نگذارد، بنابراین تلاش آقای احمدی‏ نژاد تلاشی است برای مقابله با این ستم و اجحاف. تلاش احمدی نژاد خلف وعده نیست، احمدی‏ نژاد هیچ‏گاه وعده نکرده بود که از کسی حمایت نکند، او در کنفرانس خبری به صراحت اعلام کرد که حامی جناب آقای بقایی است و اکنون با این شیوه‏ ی بدیع به حمایت از آقای بقایی پرداخته، او وعده کرده بود که خود پا به عرصه ‏ی ریاست ‏جمهوری نگذارد، او گفته بود که من برای شرکت در این حوزه برنامه ‏ای ندارم. اما روش و شیوه‏ ی او برای حمایت از آقای بقایی است و البته یک شیوه ‏ی بدیع است.
همچنین او پشت بر توصیه‏ ی رهبر انقلاب نکرده است. رهبری درآغاز سال جدید در مشهد مقدس از حراست و پاسداری و حفاظت از آراء مردم گفتند، خود را به عنوان حافظ آراء مردم معرفی کردند. جناب آقای احمدی ‏نژاد از حق انتخاب مردم حفاظت کرد، او از گرایش مردم حراست کرد. همه می‏دانند که بسیاری از مردم خواهان و هوادار نامزدی از جریان عدالت‏ طلب در ساحت انتخابات هستند و اگر مخالفان این جریان با هرترفندی بخواهند مانع از حضور کسی از این جریان در ساحت انتخابات شوند، حق انتخاب را از مردم سلب می‏کنند و مانع از گرایش‏های مردم می‏شوند. حفاظت و حراست از گرایش‏های مردم اقتضاء می‏کند که از نامزد این جریان حفاظت و حراست کنیم. جناب آقای بقایی نامزد جریان عدالت‏ طلب هستند. حمایت از ایشان حمایت از گرایش مردم و حمایت از حق انتخاب مردم است. 
بنابراین احمدی‏ نژاد نه از رأی قبلی خود برگشته، نه خلف وعده ‏ای کرده و نه پشت بر توصیه ‏ی رهبری کرده، او با این شیوه ‏ی بدیع حمایتی جدی از حضور آقای حمید بقایی در عرصه‏ ی انتخابات دارد و می‏کوشد آقای حمید بقایی با تلاش دیگران از این عرصه خارج نشود، بلکه بتواند مثل نامزد هر جناح دیگری و مثل نامزدهای مستقل خود را در معرض آراء مردم قرار دهد. آقای احمدی ‏نژاد کوشید که هیچ‏کس نتواند این حق را از آقای بقایی سلب کند.
احمدی ‏نژاد با این رفتار نشان داد که از هوشمندی سیاسی بسیار بالایی برخوردار است، او ضمن ابداع تدابیر بسیار مؤثر و کارساز می‏کوشد حق مردم را احقاق کند. بنابراین از بهترین تدابیر برای احقاق حقوق مردم و دفاع از حق انتخاب مردم استفاده می‏کند. نباید رفتار احمدی‏ نژاد را با تدابیر برخی سیاستمداران عالم مثل یلتسین مقایسه کرد. سیاستمداران دنیا اگرچه به تدابیر هوشمندانه برای پیشبرد اهداف خود می‏پردازند اما کمتر به فکر احقاق حقوق مردم و دفاع از حقوق مردم هستند، آن‏‏ها تدابیر را برای رسیدن خویش به منافع و اهداف خاصی ابداع می‏کنند و البته وقتی ‏که چنین تدابیری ابداع می‏شود چه بسا این تدابیر از فضیلت اخلاقی برخوردار نیست و ارزش‏های اخلاقی در آن رعایت نمی‏شود اما جناب آقای احمدی‏ نژاد کوشیده که با این روش حمایتی خویش ضمن رعایت همه ‏ی موازین اخلاقی -چنان که گفتم روش او نه خلف وعده است، نه بازگشت از رأی است و نه پشت کردن بر توصیه‏ ی رهبری- از گرایش و حق انتخاب مردم حمایت کند.
بنابراین هم هدف متعالی است، هم شیوه شیوه‏ای است که در آن همه‏ ی موازین و ارزش‏های اخلاقی رعایت شده است. 
 
ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۱۳ + ۶ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای