۰۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۳:۰۷
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۳۶۳۴
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۱
به نام خدای بامدادان که از سحر پیش است!
یادداشت/ مهندس اسفندیار رحیم مشایی
نسیم بهاری: چه نحس است روزگار آنگاه که بتوانی در شرح ظلم بر مظلومی رجز بخوانی...
به گزارش نسیم بهاری، مهندس اسفندیار رحیم مشایی، بامداد جمعه، 30 تیر دو یادداشت در کانال تلگرامی اش قرار داد و با استغاثه به امام عصر، خواستار رهایی حمید بقایی شد. وی در ادامه متنی را تقدیم به برادر دربندش، حمید بقایی کرد. یادداشت او در زیر آورده شده است. 
 
«به نام خدای خلوت ها و نجواها
در این لحظات که آن را دقایق و ثانیه های صفر عاشقی خوانده اند ، چه حال خاصی است وقتی دل از دست بعضی شکسته باشد! اشک در مظلومیت انسانی، درچشم نشسته باشد و تو زبانت بریده و دستانت بسته باشد!
چه سخت است وقتی، دیگر نمی توانی بفهمی آدم هایی را که زمانی از پیشروان و فداکاران نهضتی بودند که جان خود را برای آزادی مردمان می دادند و اکنون همان مردم را برای مطالبه ازادی، تهدید و مجازات می کنند!
چه تلخ است! وقتی می بینی یک بار دیگر سیاست از دیانت جدا می شود، قدرت از مسئولیت سبقت می گیرد و قول و قرارهای پنجاه و هفتی زیرپا می ماند و چه نحس است! روزگار، آنگاه که بتوانی فاتحانه در شرح ظلم بر مظلومی رجز بخوانی! و از آن بدتر، از میوه شجره خبیثه برای زن و فرزند، روزی بسازی و شادمانه با آنان بر سر سفره بنشینی و نخورده مظلومی و ننوشیده محرومی را نوش جان کنی! ...
اکنون دیگر قلم آتش به اختیار شده و من دیگر نمی دانم که مقصودش از صفر عاشقی چیست؟! آیا عاشقی در چهلمین سال وصلت امت و امامت به صفر می گراید؟ یا که امت و امام با درک مسئولیت های سنگین ناشی از میثاق غلیظ خود با خدا، در آزمایش بزرگ انسانی، در فرصت بسیار محدودی که باقی مانده است، دوباره آغاز می کنند؟»
خدا کند که این دومی باشد، خدا کند!
 
 
«به نام خدای بامدادان که از سحر پیش است!
در نخستین ساعات بامداد جمعه که بر پشت، غم شهادتی دارد و در پیش، علم گشایش و فرج در دست! دلسرد در زیر فشار بار فراق از یار که دربند است و گرفتار! و دلگرم به نگاه امیدبخش دلدار، که می آید مهربان و استوار!  و من به او شکوه می کنم از دست روزگار! از عهدی که شکستند...
 
من و جمعه که همراهیم و همدردیم، بر این رسمیم که آنانی که ایستادند، رستند و آنانی که عهد خود شکستند، نبستند طرفی، خود شکستند.»
 
 
 
ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۴ + ۷ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای