۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۱:۵۴
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۳۶۴۵
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۷
سلفی نابجا و همگرایی مردم
یادداشت/ مصطفی زرقونی؛
نسیم بهاری: مردم در شبکه های اجتماعی فارغ از جناح و گروه پیش دستی کرده بودند. پیامی که مردم بر خلاف بخش قابل توجهی از مسئولان مخابره کردند صلح و دوستی در عین عزت و اقتدار است.
گاهی ما ایرانی ها از هم دلگیر می شویم و رفتارهای نادرست یکدیگر را سرزنش می کنیم. گاهی این سرزنش ها جنبه سیاسی کاری و جناحی پیدا می کند. گاهی هم  رودخانه ملت فارغ از هرگونه رفتار و گفتار جناحی ، در تقابل با زشتی ها ، آن را شستشو می دهد.
ماجرای سلفی نمایندگان مجلس با موگرینی یکی از همان جاهایی بود که ملت آن را تقبیح کرد و با عنوان سلفی حقارت از آن یاد کرد. واکنش پیش دستانه ملت باعث شد که کمتر فرصت مجادلات جناحی ایجاد شود به نحوی که رسانه ای جرات حمایت از اقدام خلاف عزت نمایندگان پیدا نکرد.
وقتی همه خودباختگی همراه با ناشی گری نمایندگان را محکوم کردند، گوشه و کنار صدای اصولگرایان که تلاش کردند این زشتی را «صرفا»  متوجه نمایندگان لیست امید کنند و شورای نگهبان و دیگر مجموعه های بسترساز حضور این افراد را مبرا کنند، شنیده نشد!
وقتی ملت این رفتار خلاف عزت را در طنزنوشته های خود  محکوم کرد، صدای اصلاح طلبانی که تلاش کردند توپ را به زمین قشقاوی یا فلان نماینده اصولگرا بیندازند، شنیده نشد.
صدایی که رساتر از همه بود و فرصت ماستمالی کردن ماجرا توسط مسئولان یا جناحی شدن آن را گرفت، صدای ملت بود و همین باعث شد که اصولگرا و اصلاح طلب مجبور شوند به ملت پیوسته و به تقبیح این رفتار بپردازند. 
کافی است نگاهی به کیهان و اعتماد، جمهوری و ایران، فارس و ایسنا بیندازید، اینها گرچه کماکان با رگه های جناحی، اما بالاخره در کنار هم به صف مردم پیوستند، مردم در شبکه های اجتماعی فارغ از جناح و گروه پیش دستی کرده بودند.
اگر امروز این ابراز انزجار عمومی از اقدام نمایندگان علنی نمی شد، شاید فردا برای جبران دیر می شد. پیامی که مردم بر خلاف بخش قابل توجهی از مسئولان مخابره کردند صلح و دوستی در عین عزت و اقتدار است.
بهتر نیست علیرغم میل جناح ها، مردم  همواره در کنار هم باشند؟!
ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۹ + ۵ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای