۰۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۵
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۳۶۵۰
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۱:۱۵
تلاش مزدوران شیطان برای زیر پا گذاشتن اصول انسانی
متن پیام تسلیت مهندس اسفندیار رحیم مشایی به مناسبت شهادت محسن حججی؛
نسیم بهاری: بروز مظاهر دهشتناک جنایات تاریخی در سال های اخیر نشان می دهد ابلیس و شیاطین، جز توسل به روش ها و شیوه های همیشگی و تکراری، امید خود را از ابتکارات پیچیده فکری و مفهومی به شدت از دست داده اند. این وضعیت در عین حال گویای وجود اضطراب، تشویش و نگرانی در جبهه پلیدی و سیاهی است که روزگار رهایی بشری را در افق جلوه کمال انسانی نزدیک می داند و دستپاچه و ناامیدانه می کوشد مانع از خودآگاهی بیشتر بشر و تعجیل در طلوع سپیده صبح ظفر شود.
به گزارش نسیم بهاری، مهندس اسفندیار رحیم مشایی به مناسبت شهادتِ محسن حججی، متن تسلیتی در کانال تلگرامش قرار داد که این متن به شرح زیر است.
 
باسمه تعالی
 
مزدوران ابلیس و جنایت پیشه گان جهنّمی، بار دیگر با قتل فجیع یک انسان اسیر، مذبوحانه تلاش کردند تا همه اصول انسانی را زیر پا بگذارند و با ارائه زشت ترین تصویرها، "جایگاه و شأن انسان" و "راه پر شتاب بشریت به سوی کمال" را مخدوش کنند.
 
اراده الهی مبنی بر تکریم انسان و نصب او به جانشینی خود، از ابتدا با مخالفت ابلیس مواجه شد. او با نفی فرمان خداوندی مبنی بر سجده در برابر آدم(ع) که البته در صورت اطاعت، سعادت وی را نیز به همراه داشت، موضع لایتغیّر خود را گمراه ساختن فرزندان آدم اعلام کرد و بر این طریق به عزّت خداوند سوگند خورد.
 
شیطان ماموریت خود را در این مسیر سیاه و تباه، با توسّل به شیوه هایی دنبال می کند که مهمترین آن ها، برهم زدن رابطه "انسان با خدا" و نیز  "انسان با انسان" است. در این جهت، ارائه تصویری نادرست از خدا و انسان، از شگردهای شیطانی است که به اخلال در این دو رابطه اساسی و مهم و نیز رابطه سوم "انسان با جهان" می انجامد.
 
ابلیس در ماموریت تاریخی خود، اگر چه موفّق شد که انسان را در مسیر تکاملی زندگی، با مشکلات زیادی مواجه کند و فرصت های فراوانی را از او گرفت و مصائب، رنج ها، شکست ها، عقب ماندگی ها، خسارات و هزینه های گزافی را به او تحمیل کرد، امّا هرگز نتوانست تا راه سعادت را به روی او ببندد و مانع سیر کمالی اش شود.
 
امروز نیز که بشریت با اُفت و خیزهای تاریخی، از دام ها و توطئه های بسیار شیاطین رسته است و می رود تا راه خود را برای بروز شایستگی هایش برای خدایی بر عالم هستی هموار کند و حکمت الهی را از انتخاب خود برای خلیفة الهی آشکار، و هویت جهانی خود را برای اداره امور عالم، نمایان سازد، و اکنون که شتاب و سرعت فزاینده بشر برای وحدت و یکی شدن در جهان و در نتیجه، نفی کامل خصومت، نفرت و ستم، نابودی حیات ابلیس و شیاطین را نشانه رفته است، اینان دستپاچه و نگران به تکاپو افتاده اند تا با بسیج لشگر خود، در جهت اغوای انسان ها برآیند و با مانع شدن از بیداری جمعی انسان ها، فرآیند تحقّق شخصیت الهی انسان و حاکمیت او در جهان را با کندی و تأخیر مواجه سازند.
 
از این روست که جهان بشری در کنار رشد و تعالی فزاینده آحاد انسان ها، جوامع و ملّت ها که در بستر توسعه علم، فناوری، آگاهی، بیداری و گسترش حاکمیت ارزش های عقلانی، عاطفی و حقوقی (انسانی – الهی) در حال روی دادن است، شاهد بروز مواضع ضدّ انسانی و ضدّ بشری حداکثری از سوی برخی افراد است که در تعامل جاهلانه ناشی از باورهای تنگ نظرانه و حقارت طلب به نمایندگی از ابلیس و شیاطین، تصویری فرو حیوانی از انسان را نمایش می دهند تا حقیقت تابناک خورشید انسانی را در پس پرده سیاهی های شب شیطانی پنهان نگه دارند.
 
بروز مظاهر دهشتناک جنایات تاریخی در سال های اخیر نشان می دهد ابلیس و شیاطین، جز توسل به روش ها و شیوه های همیشگی و تکراری، امید خود را از ابتکارات پیچیده فکری و مفهومی به شدت از دست داده اند. این وضعیت در عین حال گویای وجود اضطراب، تشویش و نگرانی در جبهه پلیدی و سیاهی است که روزگار رهایی بشری را در افق جلوه کمال انسانی نزدیک می داند و دستپاچه و ناامیدانه می کوشد مانع از خودآگاهی بیشتر بشر و تعجیل در طلوع سپیده صبح ظفر شود.
 
اسفندیار رحیم مشایی
21 مردادماه 1396
 
ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۸ + ۱۴ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای