۰۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۳:۰۸
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۳۶۶۰
تاریخ انتشار: ۰۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۵
 آیا می دانید ضرب المثل آب در هاونگ کوبیدن توهین است؟!
واکنش حمید بقایی به احضار علی اکبر جوانفکر، مشاور رسانه ای دکتر احمدی نژاد، صبح امروز؛
نسیم بهاری: از جمله اتهامات تفهیم شده به ایشان اتهام توهین به قوه قضائیه بدلیل بکاربردن ضرب المثل معروف فارسی آب در هاونگ کوبیدن در خصوص عملکرد قوه قضائیه در یکی از مقالات منتشره آقای جوانفکر می باشد.
 
«پیرو اعلام جرم دولت آبادی دادستان تهران با عنوان توهین و نشر اکاذیب علیه  آقای جوانفکر، امروز ایشان به شعبه 4 بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه مراجعه نمودند. از جمله اتهامات تفهیم شده به ایشان اتهام توهین به قوه قضائیه بدلیل بکاربردن ضرب المثل معروف فارسی " آب در هاونگ کوبیدن " در خصوص عملکرد قوه قضائیه در یکی از مقالات منتشره آقای جوانفکر می باشد.
از آنجائیکه ادبیات فارسی مملو از ضرب المثلهای مختلف است، جا دارد دادستان تهران آقای دولت آبادی، لیست ضرب المثلهای مجاز و غیرمجاز را اعلام نماید تا از این پس عموم مردم، نویسندگان و خطباء از بکارگیری ضرب المثلهائی که مصداق مجرمانه دارند ،خودداری ورزیده و  نیازی به اعلام جرم دادستان و تشکیل پرونده های متعدد قضائی در دادسرا نباشیم.
همچنین اصلح است فرهنگستان زبان و ادب فارسی نسبت به حذف و پالایش ضرب المثلهائی  غیر مجاز (براساس اعلام دادستانی ) از تمامی کتابهای تاریخی ، ادبی و درسی مدارس اقدام نماید. بدیهی است تا زمان تعیین ضرب المثلهای مجاز و غیر مجاز ضروری  است عموم مردم از بکارگیری هرگونه ضرب المثل خودداری نمایند.»
ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۱ + ۲ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای