۰۳ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۳۶۶۵
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۴
زندانی شدن آقای داوری به عنوان یک پژوهشگر خدشه بر چهره نظام و انقلاب تلقی می شود!
یادداشت علی اکبر جوانفکر؛
نسیم بهاری: زندانی شدن آقای عبدالرضا داوری به عنوان یک پژوهشگر، خدشه بر چهره نظام و انقلاب تلقی می شود و به بدخواهان فرصت می دهد تا علیه کشور، زبان به تبلیغات سوء بگشایند.
عقلانیت!
یکصد روز قبل، آقای عبدالرضا داوری محقق و تحلیل گر مسائل تاریخی و سیاسی برای طی دوران محکومیت دو ساله خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. در این مدت ، فرزندان وی از سایه سار پدر محروم بوده اند. 
بر اساس اخبار منتشره ، آقای داوری به سبب سه فقره کامنت در صفحه فیسبوکش محاکمه و به اتهام "توهین به رهبری" به شش سال و نیم زندان محکوم گردید. تلاش های این پژوهشگر سرشناس ، برای اثبات بی گناهی اش ثمری نبخشید اما دادگاه تجدید نظر ، حکم زندان وی را به دو سال تقلیل داد.
سوابق و عملکرد آقای عبدالرضا داوری در سالهای اخیر ، به روشنی بیانگر آن است که وی به عنوان یک شخصیت فکری و اهل مباحثه علمی و سیاسی در نشست های دانشگاهی و میزگردهای گوناگون شرکت می کرده و همواره در تلاش بوده است تا نقش موثر و سازنده ای را در روشنگری و شبهه زدایی از افکار عمومی نسبت به پدیده های مختلف اجتماعی ایفا نماید، بنابراین قابل پذیرش نیست که چنین شخصیتی، به رهبری توهین کرده یا حتی قصد توهین به ایشان را داشته باشد.
از سوی دیگر عقل حکومتی و حکمرانی نیز ایجاب می کند که حتی اگر چنین جسارتی به واقعیت پیوسته باشد، واکنش مقامات ذیربط باید حاکی از نشنیدن ، ندیدن و باور نداشتن چنین عملی باشد و اینگونه وانمود سازند که چنین اتفاقی صورت واقع به خود نگرفته و صرفا ناشی از یک اشتباه سهوی و غیرعمد بوده است. 
از جمله مظلومیت های رهبری می تواند این باشد که مدعی العموم به جای انکار اتهام توهین و نپذیرفتن حدوث چنین جسارتی به ساحت رهبری، در صد اثبات آن برآمده و طرف مقابل هرچه فریاد می زند که هرگز قصد توهین به رهبری را نداشته و اتهامات منسوبه بی پایه و اساس است، گوش شنوایی برای آن وجود نداشته باشد.
بنده نیز از جمله کسانی هستم که به جرم ناکرده توهین به رهبری به یک سال زندان محکوم شدم و به شکایت بنده از قاضی صادر کننده حکم نیز هرگز رسیدگی نشد.  
اعیادی مانند قربان و غدیر فرصتی برای آزاد کردن افرادی مانند آقای عبدالرضا داوری از زندان و بازگرداندن وی به دامان خانواده ای است که انتظار او را می کشد.
امید آن می رود که از این پس شاهد هوشمندی، درایت و عقلانیت بیشتری در نسبت دادن اتهام توهین به رهبری و محکومیت های ناشی از آن باشیم.
زندانی شدن آقای عبدالرضا داوری به عنوان یک پژوهشگر، خدشه بر چهره نظام و انقلاب تلقی می شود و به بدخواهان فرصت می دهد تا علیه کشور، زبان به تبلیغات سوء بگشایند. امیدوارم که با رافت و عنایت رهبر معظم انقلاب و مداخله ایشان در این موضوع ، وی هرچه زودتر از زندان آزاد و به آغوش خانوده اش بازگردانده شود.
   
علی اکبر جوانفکر/ 20 شهریور 1396
ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۹ + ۷ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای