۰۳ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۵
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۳۷۲۶
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۶
یادداشت مهندس رحیم مشایی درباره دادگاه تاریخی حمید بقایی/نقش ها و نقشه ها
نسیم بهاری: بدین ترتیب پیروزی حق بر باطل نمود یافت تا این پرونده به عنوان نمادی درس‌آموز نشان دهد که خداوند، یوسف های محبت و وفا را از چاه نفرت و از زندان جفا، نجات می دهد و از حضیض ضعف، بر بام قدرت و اوج عزت خواهد نشاند.
‌به گزارش خبرنگار نسیم بهاری: متن یادداشت مهندس اسفندیار رحیم مشایی به شرح زیر است:
 
 
1-  دستگاه قضایی در 3 مرحله در بهار 90، بهار 94 و بهار 96 عزم خود را برای برخورد سیاسی با دولت و شخص دکتر احمدی نژاد جزم، و در این مراحل، آقای بقایی را به عنوان نقطه تمرکز برای آغاز برخوردها تعیین کرد، لیکن با شکست در دو مرحله اول و دوم، برنامه از پیش طراحی شده خود را برای بار سوم به اجرا گذاشته است.
این که مسئولان قضایی در این موضوع از انگیزه بالایی برخوردار بوده اند، نیاز به توضیح ندارد زیرا تضاد شدید موجود بین دکتر احمدی نژاد و آقایان، از نقطه نظر منطق فکری، سلوک شخصی، سیره عملی اجتماعی و روش و منش مدیریتی اجرایی بر همگان آشکار بوده، به گونه ای که فشار روانی زیادی را متوجه آن ها می کرده است.
 
2-  ضابطین اطلاعاتی و امنیتی در این پرونده به عنوان نمایندگان کانون های قدرت و ثروت، علیرغم رقابت‌های سیاسی و مخالفت های متقابل(گاه پنهان و گاه آشکار) با وحدت نظر و عمل در موضوع پرونده آقای بقایی(نماینده حوزه فکری و اجرایی منسوب به آقای دکتر احمدی نژاد و دولت های نهم و دهم)، در برخورد سیاسی مورد اشاره، تمام تلاش خود را در هر سه مرحله به مورد اجرا گذاشتند.
 
علاقه‌مندی و اصرار و جدیت مسئولان و مدیران این نهادهای موسوم به ضابط در پرونده مذکور، و نحوه ورود اجرایی و مدیریتی آنان به گونه ای بوده است که گاه تعیین نسبت این واحدها و دستگاه قضایی را از حیث نقش آفرینی در این پرونده مشکل کرده است.
 
اگرچه به طور رسمی واحد اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات(به شکل قانونی و یا غیرقانونی) در مقام ضابط قضایی باید به عنوان فرمانبر دستگاه قضایی در کشف جرم عمل می کرده اند، لکن بررسی سیر پرونده و چگونگی مدیریت آن نشان می دهد که ضابطین یاد شده در این پرونده و به احتمال زیاد در سایر پرونده های مشابه، به جای فرمانبر در نقش فرمانده عمل نموده اند و مقاصد و منویات جریان سیاسی متبوع خود را از طریق دستگاه قضایی پیگیری و عملیاتی کرده و می کنند؛ یعنی در موارد نظیر، این دستگاه قضایی است که به عنوان ضابط واحدهای اطلاعاتی و امنیتی (نمایندگان جریانات سیاسی) عمل نموده است و می نماید.
 
3-  دو جریان سیاسی حاکم که رقابت های آن ها بر سر دستیابی به قدرت و ثروت، گاه تا سر حد تخاصم جدی و در مقام حذف طرف مقابل آرایش یافته است، و روند امور از بغرنج شدن مناسبات، غیر قابل تعامل دیدن یکدیگر و مآلاً برخورد اجتناب ناپذیر بین آنها حکایت می کند، لکن در موضوع و پروژه حذف احمدی نژاد و دولت، یاران و علاقه مندان موثر او، همواره بر همزیستی و همکاری متقابل تاکید داشته اند.
 
4-  ایستادگی جناب دکتر احمدی نژاد در برابر این توطئه تسلیم طلبانه که یکی از اصلی ترین علت های شکست حکام و ضباط است، موجب شد که روند کار آن طور که برنامه ریزان آن طراحی کرده بودند، جلو نرود و از نظر اجرایی با مشکلات پیش بینی نشده مواجه گردد و در زمان مورد انتظارشان جمع نشود. اطاله این فرآیند و تحولات اجتماعی (داخلی) و سیاسی (داخلی و بین المللی) موجب پیچیدگی بیشتر این سوژه و پرونده شد و کار را بر مجریان سخت تر کرد.
 
5-  مقاومت شجاعانه و بی نظیر جناب بقایی در همه مراحل سه گانه این اقدام سیاسی مخوف، شاه بیت غزل خداحافظی طراحان توطئه با نتیجه به اصطلاح بزرگ و بی نظیری شد که به زعم دست اندرکاران، بنا بود در یک بازه زمانی محدود و با هزینه بسیار کم و در خفا و دور از چشم مردم به چنگ آید. اما قهرمانی بقایی و مردانگی او موجب شد تا برآوردهای توطئه گران غلط از آب درآید و در موقف ضعف خرد، رشته کار از دست مجریان خارج شود و موضوع وارد مرحله ای گردد که به مدد تحولات اجتماعی و آگاهی های روز افزون مردمی، قوه قضاییه را با پرونده ای از نظر حقوقی و قانونی به شدت ضعیف و ناموجه، و از نظر سیاسی به شدت برجسته، مواجه سازد و در افکار عمومی و در نگاه تیز بین مردم هوشمند، انگشت نما و متهم نماید.
 
6-  در جریان رسیدگی های ناعادلانه و سیاسی این پرونده، که از قضا، همچنان که پیش تر ذکر شد، همه جریان های حاکم در آن دستی داشته‌اند، نیت ظالمانه و قصد باطل سفارش دهندگان، طراحان و مجریان از یک سو، و پاکی، بی گناهی، ایستادگی، شجاعت، نفی ظلم و رد ظلم پذیری طرف مقابل از سوی دیگر، موجب عنایات الهی در برملایی نقشه های نفسانی و رسوایی بازی خوردگان فریب شیطانی شد. بدین ترتیب پیروزی حق بر باطل نمود یافت تا این پرونده به عنوان نمادی درس‌آموز نشان دهد که خداوند، یوسف های محبت و وفا را از چاه نفرت و از زندان جفا، نجات می دهد و از حضیض ضعف، بر بام قدرت و اوج عزت خواهد نشاند.
دولت بهار
ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۷ + ۱۲ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای