۰۳ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۴
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۳۷۷۶
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۵
عواقب مرگبار نوسانات فشارخون را جدی بگیرید
نسیم بهاری: درحالی که فشارخون همواره بالا، شرایط بدی است، اما محققان عنوان می‌کنند نوسان در عدد سیستولیک (عدد بالا) نیز به همان اندازه خطرناک است.

‌به گزارش خبرنگار نسیم بهاری:  طبق نتایج مطالعه جدید محققان مرکز پزشکی اینترمانتین یوتا، نوسانات فشارخون ریسک سکته، حمله قلبی و حتی مرگ را افزایش می‌دهد.

 
فشارخون بالا یکی از شایع‌ترین بیماری‌های امروزی ناشی از سبک زندگی است و نقش اساسی در مشکلات سلامت نظیر سکته و حملات قلبی دارد.
 
متخصصان پزشکی این بیماری را قاتل خاموش می‌نامند چراکه فشارخون یک بیماری قلبی عروقی است که تشخیص آن به دلیل علائم و نشانه‌های نامحسوس کمی پیچیده است.
 
طبق اعلام انجمن قلب آمریکا، فشارخون سیستولیک عادی کمتر از ۱۲۰ است درحالیکه فشارخون بالا در حدود بالای ۱۴۰ در نظر گرفته می‌شود.
 
یافته ها نشان داد بیمارانی که در هر بار ویزیت مداوم پزشک فشارخون سیستولیک‌شان در نوسان بوده و بین ۳۰ تا ۴۰ فرق خواهد داشت، بسیار در معرض مرگ قرار دارند.
 
در این مطالعه، تیم تحقیق تغییرات فشارخون سیستولیک ۱۰,۹۰۳ بیمار را در ویزیت های مختلف پزشکی بررسی کردند و دریافتند بیمارانی که با نوسانات فشارخون روبرو بودند بسیار در معرض مرگ قرار داشتند.
همشهری
ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۵ + ۱۰ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای