۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۶:۱۸
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۳۷۸۴
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰
یادداشت علی اکبر جوانفکر/ فرار ممنوع!
نسیم بهاری: انتظارطبیعی و بدیهی ملت ایران آن است که به تمامی سوالات مطرح شده در سخنان تاریخی دکتر احمدی نژاد پاسخ داده شود. هیچ کس قادر به فرار از مسولیت های خود در قبال آنچه که امروز بر سر ملت ایران آمده است نیست و همه باید پاسخگوی رفتار ، اظهارات و تصمیماتی باشند که منجر به شرایط سخت تحمیل شده بر ملت ایران شده است.

‌به گزارش خبرنگار نسیم بهاری:دکتر احمدی نژاد هفته گذشته در یک گفت و گوی ویدئویی نکات بسیار مهمی را در ارتباط با تحریم های ظالمانه آمریکا و اروپا بر ایران فاش ساخت و تصریح کرد که برخی عناصر در داخل کشور و با هماهنگی بیگانگان به تخریب و تضعیف دولت دهم پرداختند و برای تاثیرگذاری تحریم ها بستر سازی کردند.

 
رسانه های ارتباط جمعی از جمله روزنامه ها ، خبرگزاری ها و سایت های اطلاع رسانی در اقدامی هماهنگ به خودسانسوری پرداختند و این سخنان مهم و سرنوشت ساز را منتشر نکردند اما به لطف شبکه های اجتماعی در فضای مجازی ، سخنان دکتر احمدی نژاد در سطح وسیعی انتشار یافت و مردم با حقایق تلخی که رئیس جمهور سابق از آن پرده برداشت، آشنا شدند.
 
انتظار می رفت که دستگاهها و نهادهای مسئول و شخصیت های ذی نفوذ کشور در واکنشی منطقی به این سخنان، خواستار روشنگری در این زمینه شوند اما احساس عدم امنیت ، مانع از شکسته شدن سکوت سنگین آنها در این زمینه شده است .
 
این در حالی است که سخنان دکتر احمدی نژاد با واکنش معنی دار دستگاه قضایی از یک سو و دولت روحانی از سوی دیگر مواجه شد.
 
دستگاه قضایی بلافاصله اقدام به ارسال احضاریه برای مهندس اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر رئیس جمهور سابق کرد و او را در مظان اتهامات بی پایه و اساس و دروغین قرار داد. دولت روحانی نیز با پشتیبانی همه جانبه رسانه های مدعی اصلاح طلبی و به بهانه تخریب چند ساختمان در منطقه زلزله زده سرپل ذهاب ، دولت قبل و بویژه رئیس جمهور سابق را آماج حملات گسترده تبلیغاتی و ناجوانمردانه خود  قرار داد.
 
اسحاق جهانگیری معاون اول دولت روحانی با طرح این ادعای کذب که بیشترین خانه های تخریب شده در زلزله ، متعلق به ساختمان های مسکن مهر بوده است، برای شروع این حملات به رسانه های تحت انقیاد دولت و حامیانش چراغ سبز نشان داد.
 
این سئوال ذهن افکار عمومی را به خود مشغول کرده است که چرا دولت و دستگاه قضایی به طور هماهنگ ، دولت قبل و نزدیکان رئیس جمهور سابق را هدف حملات خود قرار داده اند.
پاسخ این سئوال را بایددر متن سخنان روشنگرانه دکتر احمدی نژاد جست وجو کرد.
 
رئیس جمهور سابق تصریح کرده است که بهانه تحریم های کنونی آمریکا و اروپا علیه ایران به سالهای 1380 الی 1382 و ادعاهای مربوط به پی ام دی  (استفاده نظامی از انرژی هسته ای) یعنی زمانی بازمی گردد که آقای حسن روحانی ، دبیر شورای عالی امنیت ملی بوده است. این در حالی است که بیشترین پیشرفت های هسته ای در دولت دکتر احمدی نژاد انجام شد، بدون آنکه آمریکا و اروپا بهانه ای برای برخورد با ایران داشته باشند.
 
در سخنان افشاگرانه رئیس جمهور سابق همچنین آمده است : آقای علی لاریجانی برخلاف نظر من به مطالبات ادعایی آمریکا در باره فعالیت هسته ای ایران در سالهای 80 تا 82 تعهد داد که به همین بهانه ، تحریم های جدید وضع شد. یعنی رییس جمهور با یک کاری مخالف بوده و انجام شده و با کاری موافق بوده و انجام نشده است. در همین مجلس چه کسانی با مبادله مخالفت کردند و نگذاشتند مسائل فیمابین از موضع قدرت حل و فصل شود. باید معلوم شود که اینها ایفاگر چه نقشی بودند و چرا این اتفاق افتاده است؟
 
دکتر احمدی نژاد همچنین تصریح کرده است که اگر قوه قضائیه دنبال دانه درشت هاست باید به سراغ کسانی برود که در داخل کشور ، شرایط را برای تحریم دشمن مهیا کردند و با تضعیف و زدن دولت وقت ، بستر اِعمال تحریم را فراهم آوردند. مهم حساسیت قوه قضائیه است. اگر قوه قضائیه وارد یک مسیر انحرافی شود، به جای دانه درشت های واقعی به سراغ انسان های خدوم می رود و از قدرت و حیثیت دستگاه قضایی برای برخورد سیاسی با آنها استفاده می کند.
 
انتظارطبیعی و بدیهی ملت ایران آن است که به تمامی سوالات مطرح شده در سخنان تاریخی دکتر احمدی نژاد پاسخ داده شود. هیچ کس قادر به فرار از مسولیت های خود در قبال آنچه که امروز بر سر ملت ایران آمده است نیست و همه باید پاسخگوی رفتار ، اظهارات و تصمیماتی باشند که منجر به شرایط سخت تحمیل شده بر ملت ایران شده است.
دولت بهار
ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان



* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۱۴ + ۱۱ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای