۰۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۳
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۳۹۴۱
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۳
بیماری چشمی که از سرطان چشم موذی‌تر است
نسیم بهاری: عضو هیئت مدیره انجمن چشم پزشکی ایران درباره شیوه دو بیماری چشمی مهم در ایران به همراه میزان شیوع سرطان چشم در کشور و در نهایت ارتباط بیماری MS با بیماریهای چشمی توضیحاتی ارائه کرد.

‌به گزارش خبرنگار نسیم بهاری:  امین الله نیک اقبالی در نشست خبری بیست و هفتمین کنگره سالیانه انجمن چشم پزشکی ایران درباره میزان به‌روز سرطان چشم اظهار داشت: سرطان چشم زیاد شایع نیست، بلکه بیماریهای دیگر چشمی وجود دارد که بسیار هم شایع است و مردم نیز از آنها بی‌اطلاع هستند.

 
عضو هیئت مدیره انجمن چشم پزشکی ایران ادامه داد: مثلاً بیماری آب مروارید و آب سیاه بسیار شایع هستند که اتفاقاً آب سیاه؛ بیماری چشمی بسیار موذی است و بیشتر آسیب‌های چشمی مردم نیز از این دو بیماری است.
 
وی درباره فشار چشم نیز عنوان کرد: عنوان "فشار چشم" که در بین مردم شایع است به دلیل استفاده زیاد از لپ تاپ و کامپیوتر ایجاد نمی‌شود، بلکه فشار چشم بیشتر ارثی بوده و به دلیل عوامل خونریزی و موارد دیگر رخ می‌دهد.
 
نیک اقبالی با بیان اینکه بیمه‌های قوی در ایران وجود ندارد، گفت: با این وجود برخی خدمات نیز در دنیا آنچنان تحت پوشش بیمه نیست، مثلاً همین بیماری آب مروارید در آمریکا بیمه نیست ولی در ایران بیماران می‌توانند به راحتی و با هزینه مناسب در بیمارستانهای دولتی و دانشگاهی آب مروارید خود را درمان کنند.
 
همچنین در این نشست خبری حیدر امینی - دبیر علمی بیست و هفتمین کنگره سالیانه انجمن چشم پزشکی ایران درباره ارتباط بیماری MS با بیماریهای چشمی عنوان کرد: اصلاً یکی از مهمترین علائم بیماری MS؛ کاهش دید چشم و علائم چشمی است.
تسنیم
ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۶ + ۹ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای