۰۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۷
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۳۹۵۵
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۶
چرا احمدی نژاد قبلا اعتراض نمی کرد!؟
مصطفی زرقونی/یادداشت؛
نسیم بهاری: احمدی نژاد نه ، حتی اگر یک تبهکار خواستار اجرای عدالت شود باید به او خُرده گرفت که چرا تاکنون چیزی نگفتی؟ آیا باید به خاطر مواضع گذشته افراد مانع موضع گیری صحیح امروز آن ها شد؟!

‌به گزارش خبرنگار نسیم بهاری: در روزهای اخیر بی بی سی ، صدای آمریکا ، برخی اصلاح طلبان حامی اقدامات اخیر قضایی، برخی اصولگرایان بی توجه به عدالت و برخی مسئولان قضایی مکرر این سوال را طرح کرده اند که چرا احمدی نژاد پیش از این نسبت به اقدامات دستگاه قضایی معترض نمی شد!

 
اول. با یک جستجوی ساده می توان انتقاداتی از او نسبت به دستگاه قضایی  (در گذشته) را شاهد بود. اصلا فرض کنیم او در گذشته نسبت به اقدامات قضایی معترض نبوده و حتی همراهی کرده باشد و به فرض که او صرفا و صرفا برای دفاع از دوستانش نسبت به تصمیمات اخیر قضایی انتقاد می کند، آیا این اعتراض امروز خلاف قانون و حق است؟ 
 
احمدی نژاد نه ، حتی اگر یک تبهکار  خواستار اجرای عدالت شود باید به او خُرده گرفت که چرا تاکنون چیزی نگفتی؟ آیا باید به خاطر مواضع گذشته افراد مانع موضع گیری صحیح امروز آن ها شد؟! 
 
دستگاه قضایی موظف است عدالت را نسبت به همه افراد اجرا کند. امیرالمومنین(ع) این مهم را حتی درباره قصاص ابن ملجم به امام مجتبی(ع) سفارش می کند. 
 
آیا نباید تعجب کرد از این که سخنگوی دستگاه قضایی از دادخواهی فردی ولو در گذشته سکوت کرده باشد ، تعجب می کند؟!
 
دوم. بنا بر گفته احمدی نژاد و قرائن موجود، او در گذشته بسیاری از مطالب و مشکلات دستگاه قضایی را مستقیما به گوش رئیس سابق دستگاه می رسانده و بعضا ترتیب اثر داده می شد. آیا امروز هم رئیس دستگاه قضا چنین فرصتی را برای افراد و حتی مخالفان خود فراهم می کند و به گونه ای رفتار می کند که ملجاء و پناهگاه همگان باشد؟
 
 سوم. بنا بر قرائن و شواهد موجود روند اقداماتی دستگاه قضایی هیچگاه مثل امروز نبوده ، امروز کار به جایی رسیده که معاون رئیس جمهور برای دادخواهی بعد از ارسال ده ها نامه ، از روی ناچاری و بی پناهی به #بست_نشینی روی می آورد در حالی که  هم زمان با شکایت دولت از بقایی ، بقایی و احمدی نژاد نیز از جهانگیری شکایت کرده اند و به نتیجه نرسیدند!
 
چهارم. درگذشته اگر کسی نسبت به تصمیم دستگاه قضایی اعتراض داشت می توانست به نمایندگان پناه ببرد و از طریق مجلس صدای خود را به دستگاه قضایی برساند اما امروز با توجه به این که دو برادر در راس دو قوه قرار گرفته اند، حتی اگر به واقع مناسبات خانوادگی در میان نباشد خیلی ها جرات نمی کنند به دیگری شکایت ببرند. 
 
پنجم.در گذشته رئیس جمهور بسیاری از اشکالات را در جلسات خصوصی و سران قوا به آقایان منتقل می کرد و با توجه به این که هرگاه اختلافی بین سران قوا بوجود می آمد و علنی می شد رئیس جمهور که نماد جمهوریت ملت ایران بود،سرزنش و متهم می شد و عملا از طرح بسیاری از مسائل که رئیس جمهور اطلاعات کمتری درباره آن داشت پرهیز می کرد اما در حال حاضر برخورد نسبت به خود ایشان و اطرافیانش صورت گرفته که عقلا و منطقا هر آدمی نسبت به مسائل خودش اشراف و آگاهی بیشتری دارد و در نتیجه آن آگاهی است که دفاع محکم تری می کند.
 
 ششم. درگذشته جهت گیری های کلی احمدی نژاد عدالت محوری بود و بسیاری از مواقع ظلم به بسیاری از افراد را خود رئیس جمهور با توجه مضاعف و تغییر جهت گیری های کلی  تاحدودی جبران می کرد.
 
مثلا توجه بیشتر به مخالفان خود در دولت دوم ، به نوعی جبران اشکالات خود و دستگاه های دیگر بود . اما امروز چنین فرصتی برای مردم وجود ندارد که کسی از مظلوم واقع شدگان دلجویی کند.
 
با این همه نباید این نکته را نادیده گرفت که او نیز مثل بسیاری از افراد تجربه بیشتری نسبت به واقعیت های دستگاه های کشور پیدا کرده است.
ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۷ + ۸ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای