۰۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۹
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۴۰۰۲
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۵
تئاتر ممنوع!
فساد در بانک سرمایه و محمود صادقی؛
نسیم بهاری: به نظر می‌رسد محمود صادقی بیش از آنکه قصد باز پس گرفتن اموال و مجازات دزدان را داشته باشد قصد دارد خود را پیش‌قراول مبارزه با فساد نشان دهد وگرنه افشای فهرست بدهکاران چه تاثیری دارد؟ و قرار است چه بلایی سر این افراد بیاید؟ خصوصاً که به نظر می‌رسد بخش عمده‌ای از این افراد پیش از این در فهرست 300 نفره‌ای که احمدی‌نژاد به عنوان فهرست مفسدان اصلی کشور طی سال 90 و 91 به قوه قضائیه جهت برخورد معرفی کرده بود.

‌به گزارش خبرنگار نسیم بهاری: محمود صادقی نماینده مجلس عضو فهرست امید اخیراً با انتشار فهرست بدهکارانِ بانک سرمایه جنجال تازه‌ای به راه انداخته است. صادقی تلاش کرده 93 درصد از واگذاری‌های این صندوق را به تیم مدیریتیِ منصوبِ دولت قبل مربوط کند. در این رابطه چند نکته شایسته توجه است:     

 
دولتِ سازندگی و چپاول اموال عمومی

چند روز پیش جبار کوچکی‌نژاد عضو هیئت تحقیق و تفحص از صندوقِ فرهنگیان در اظهارات مهمی گفت: «متأسفانه مبنای صندوق را از همان بدو تأسیس کج گذاشته‌اند و صندوق را ملک شخصی خود کرده بودند. به گونه‌ای که در همان اوایل فعالیت صندوق برخی وزرا 40 درصد صندوق را جزو سهام خود کردند و بقیه را میان شرکت تعاونی مصرف فرهنگیان تقسیم کردند.» 

با توجه به اینکه این صندوق در خردادِ 1374 با مجوز هیئت وزیران تاسیس شده منظور کوچکی‌نژاد را باید تبدیل کردن املاک عمومی به ملک شخصی توسط وزرای دولت سازندگی دانست که اینجاست که باید از آقای صادقی بخواهیم برود سر اصل مطلب! که طبیعتاً محمود صادقی به عنوان کسی که رئیس شورای دوره‌ای هماهنگی اصلاحات بوده نمی‌توان انتظار زیادی داشت! گذشته از این یقیناً صادقی می‌داند که دولت قبل در برنامه پنجم حمایت دولتی از صندوق فرهنگیان را لغو کرده بود که دولت اعتدال آن را بازگرداند.
 
تیم مدیریت صندوق فرهنگیان در دولت اعتدال چه می‌گوید؟
مدیر عامل و هیئت مدیره بانک سرمایه -به عنوان اعطاکنندگانِ این وام‌های بدون پشتوانه- توسط سهامداران این بانک انتخاب می‌شوند که نیک‌دل مدیر عامل منصوب در صندوق فرهنگیان در همین دولتِ مورد حمایت آقای صادقی چندی پیش گفته است: «شرکت‌های فرعی ما هرکدام 6، 7 درصد از سهام بانک سرمایه را در اختیار دارند که سرجمع آن به حدود 47 درصد سهام بانک سرمایه می‌رسد.  بنابراین بانک سرمایه شرکت اصلی ما نیست و روی آن اعمال مدیریت نداریم.» 
در حقیقت مدیرانِ دولت اعتدالِ مورد حمایت آقای صادقی هم حرف‌های وی را قبول ندارند! این تناقض چگونه قابل حل است؟!
 
تئاتر ممنوع!
به نظر می‌رسد محمود صادقی بیش از آنکه قصد باز پس گرفتن اموال و مجازات دزدان را داشته باشد قصد دارد خود را پیش‌قراول مبارزه با فساد نشان دهد وگرنه افشای فهرست بدهکاران چه تاثیری دارد؟ و قرار است چه بلایی سر این افراد بیاید؟ خصوصاً که به نظر می‌رسد بخش عمده‌ای از این افراد پیش از این در فهرست 300 نفره‌ای که احمدی‌نژاد به عنوان فهرست مفسدان اصلی کشور طی سال 90 و 91 به قوه قضائیه جهت برخورد معرفی کرده بود موجود بوده‌اند ولی قوه قضائیه خیلی راحت ابتدا وجود فهرست را تکذیب کرد و بعد که فهرست -این بار با اخذِ رسید- تحویل‌شان شد هیچ فعالیت موثری در رابطه با بازپس‌گیری اموال مردم از چپاول‌گران انجام ندادند. شاید امروز مبارزه با قوه قضائیه به نفع دیگران تمام شود و آقای صادقی آن را به صلاح نمی‌داند و کل قضیه افشای اسامی رقابت با امثال احمد توکلی است که در بازی مشابهی گفته بود فهرست بدهکاران صندوق ثامن الحجج را منتشر خواهد کرد! 
 
پی‌نوشت:
جالب اینجاست که در مواردی که دولت قبل دست به افشاگری مجرمانِ اصلی زده است می‌گویند «بگم بگم راه انداخته» و مواردی را که اسامی را اعلام نکرده می‌گویند «بر خلاف قولش اسامی را افشا نکرد و با فساد مبارزه نکرد». مثلاً این مورد آخری در گزارش امروز روزنامه شرق از افشاگری صادقی قابل ملاحظه است.
 
اخبار مرتبط
ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۱۱ + ۶ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای