۰۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۹
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۴۰۰۹
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۳
نامه علی اکبر جوانفکر به لاریجانی
نسیم بهاری: امیدوار بودیم پس از سخنان دور از انتظار دادستان کل کشور و سخنگوی قوه قضاییه در هفته گذشته که آب فراوانی را به آسیاب دشمن ریختند و به اندازه تمامی تلاشهای مخالفان و دشمنان نظام ، به حیثیت و اعتبار این قوه ، لطمه وارد کردند ، جناب عالی در صدد تصحیح و جبران اشتباهات آشکار صورت گرفته از سوی این دو مقام قضایی برمی آمدید و به ترمیم فضای نامساعد بوجود آمده می پرداختید. اما افسوس!

‌به گزارش خبرنگار نسیم بهاری: فأَيْنَ تَذْهَبُونَ 

بسم الله الرحمن الرحیم
 
آیت الله آملی لاریجانی
رئیس محترم قوه قضاییه
سلام علیکم
امروز (یکشنبه) حضرت عالی طی اظهاراتی ، دکتر احمدی نژاد را به صورت تلویحی ، به ریختن آب به آسیاب دشمن و مطرح کردن دروغ های عجیب و غریب ، خیانت به جمهوری اسلامی و آرمانهای شهدا و خنجر زدن از پشت به نظام و سیاه نمایی علیه قوه قضاییه متهم کرده اید که درجای خود بازتاب دهنده عصبانیت شماست.
امیدوار بودیم پس از سخنان دور از انتظار دادستان کل کشور و سخنگوی قوه قضاییه در هفته گذشته که آب فراوانی را به آسیاب دشمن ریختند و به اندازه تمامی تلاشهای مخالفان و دشمنان نظام ، به حیثیت و اعتبار این قوه ، لطمه وارد کردند ، جناب عالی در صدد تصحیح و جبران اشتباهات آشکار صورت گرفته از سوی این دو مقام قضایی برمی آمدید و به ترمیم فضای نامساعد بوجود آمده می پرداختید. اما افسوس!
متاسفانه جناب عالی نیز با همان سبک و سیاق مبادرت به پاسخگویی کرده اید. بنده اگر به جای جناب عالی بودم ، ضمن حفظ آرامش و خونسردی خود ، اعلام می کردم که دکتر احمدی نژاد هشت سال رئیس جمهور این کشور بوده است و همچنان مورد محبت مردم قرار دارد و سخنان ایشان در باره قوه قضاییه حتما از سر خیرخواهی و نیک اندیشی است. بنابراین یک کمیسیون ویژه از حقوقدانان ، به بررسی نظرات و پیشنهادات رئیس جمهور سابق خواهد پرداخت و قوه قضاییه از هر نظر درست و عالمانه ای که ابراز شده باشد ، استقبال می کند و هرجا که نظر ایشان را مردود بدانیم به صورت مستدل و منطقی پاسخ داده خواهد شد.  
حضرت عالی مستحضر هستید که عصبانیت و ناتوانی از کنترل رفتار و گفتار ، به هیچوجه زیبنده مقامات قضایی نیست زیرا در نتیجه آن شاهد بروز بی عدالتی، تعدی به حقوق دیگران و آمیخته شدن موضوعات عمومی با اغراض سیاسی و شخصی خواهیم بود و این همان چیزی است که در سخنان جناب عالی ، دادستان کل کشور و سخنگوی قوه قضاییه موج می زند. 
جای این گلایه همچنان باقیست که چرا جناب عالی و سایر مقامات قضایی مصرانه خود را معادل نظام می دانید و به همین بهانه راه را بر هرگونه انتقادی می بندید. توجه دارید که چنین رویه ای در تضاد آشکار با قانون جرایم سیاسی است؟ 
دکتر احمدی نژاد درجایگاه ریاست جمهوری توانست انقلاب را به ریل اصلی خود بازگرداند، شعارهای انقلاب را در مجامع جهانی سر دست بگیرد و ایران عزیز را در تراز کشورهای پیشرفته قرار دهد تا آنجا که دشمنان ملت ایران، آشکارا نسبت به سرعت پیشرفت علمی ایران در زمینه های مختلف ابراز نگرانی کردند و وزیر وقت امور خارجه آمریکا نیز تصریح کرد که کشورش نگران رسیدن ایران به یک نقطه بدون بازگشت در فناوری های پیشرفته بوده است. در نتیجه این روند امید بخش بود که دشمنان نشان دار ایران ، خواستار نابودی دکتر احمدی نژاد شدند.   
با حیرت و تلخکامی بسیار، شاهد هستیم که این شخصیت ممتاز و بی بدیل، از زبان و بیان جناب عالی به اتهام غیرقابل باور "خیانت و خنجر زدن از پشت به نظام جمهوری اسلامی" ، متهم شده است؟! به راستی چه کسی این اتهام ناصواب امنیتی را از جنابعالی خواهد پذیرفت؟ آیا توجه دارید که اینگونه سخن گفتن، ممکن است توهین به شعور مردم تلقی شود و رسانه های بیگانه و جریانهای معاند و کسانی که شما آنها را فتنه گر می نامید نیز در این نامعادله ، به مانند روزهای اخیر ، جانب حمایت از شما و قوه قضاییه را خواهند گرفت؟
این نوع از نگرش و قضاوت های جناب عالی، آثار وضعی وخیمی را به دنبال دارد زیرا در نتیجه تسری  همین رویکردهاست که به راحتی دیگران از جمله مقامات ارشد دولت قبل، از سوی زیرمجموعه جناب عالی، در معرض اتهامات عجیب و غریبی مانند "توهین به رهبری" و "توهین به نظام" قرار می گیرند که یک مورد آن به احضار بنده و آقای بقایی به دادسرا به همین اتهام ناصواب مربوط می شود. 
آیا به این حقیقت توجه دارید که زشتی و قباحت توهین به رهبر انقلاب و نظام اسلامی در نتیجه تکرار اینگونه اتهامات از بین رفته و در جامعه تسری پیدا می کند؟ به راستی چه کسی در حال آسیب زدن به نظام و رهبری است؟
از اینکه مصدع اوقات شریف شما شدم پوزش می خواهم اما انتظار دارم تا فرصت باقی است، رویه دستگاه قضایی در مواجهه غیرمنطقی با منتقدین و نیروهای دلسوز کشور از جمله دکتر احمدی نژاد و همکاران ایشان اصلاح گردد. اطمینان دارم که توجه به این درخواست ، به نفع جناب عالی ، دستگاه قضایی و فضای سیاسی و روانی کشور خواهد بود.
 
ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۶ + ۴ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای