۲۹ دی ۱۳۹۶ - ۰۶:۰۲
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۴۱۳۳
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۲
ثبت نام عضو شورا شهر در انتخابات کانون وکلا / تکلیف رای مردم چیست؟
در حاشیه بیست و هشتمین جلسه شورای شهر تهران :
نسیم بهاری: در حاشیه بیست و هشتمین جلسه شورای شهرتهران، ابراهیم امینی رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا، در مورد احتمال استعفایش برای حضور در کانون وکلا گفت: قانون داشتن دو سمت در نهادهای مختلف غیر منطقی است.

‌به گزارش خبرنگار نسیم بهاری:  بر اساس قانون اگر عضوی از شورای شهر بخواهد در نهاد دیگری فعالیت کند باید ازعضویت شورا استعفا دهد. این قانون که برای ابراهیم امینی رییس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران که در نظر دارد در انتخابات کانون وکلا ثبت نام کند، حاشیه هایی در برداشت .

 
ابراهیم امینی روز گذشته در جمع خبرنگارن در پاسخ به محسن هاشمی رییس شورا شهر تهران در خصوص اینکه حتی نمایندگان مجلس هم می توانند دو سمت را به شکل همزمان داشته باشند گفت : این قانون جدیدا در شورا مطرح شده و منطقی پشت آن نیست.
 
او ادامه داد: این درحالی است که تعدادی از نمایندگان مجلس که عضو پارلمان ملی هستند در سمت های دیگری مانند عضویت در هیات مدیره و رییس یک هیات صنفی فعالیت می کنند.
 
این عضو کمیسیون شورای شهر به اصلاحیه ای که منجر به حذف این قانون می شود اشاره کرد و گفت: قانونی که امسال مبنی بر عدم مشارکت اعضا در نهاد های دیگر وضع شده به شکل کلی اعضا را محروم نکرده است و در واقع آورده است که" اگر نیت اعضای شورا شهر از شرکت در سمت خاصی مشهور شدن باشد، در ان صورت باید استعفا دهند".
 
امینی خاطرنشان کرد: به زودی در کمیسیون شورا این قانون اصلاح و این بخش حذف می شود. بنابراین اگر پس از "حذف" این بخش از "قانون" در "انتخابات کانون وکلا" رای آورم ، مشکلی نخواهد بود.
 
پس از پایان سخنان امینی، هاشمی رییس شورا شهر تهران خطاب به او، شرکت درانتخابات کانون وحتی انصراف پس از پذیرفته شدن در آن را بی احترامی به هر دو نهاد دانست و اشاره کرد که در صورت رای آوردن در کانون وکلا،  با استعفا او در شورا شهر تهران موافقت نخواهد کرد.
 
البته این درحالی است که در گذشته نیز تعدادی از اصلاح طلبان مانند محمد علی نجفی ، مهدی حجت و معصومه ابتکار پس از پیروزی روحانی در انتخابات سال 92 ازعضویت شورا استعفا داده ودر سمت های مختلف مشغول به فعالیت شدند.
اسکان
اخبار مرتبط
ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۳ + ۸ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای