۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۶:۱۳
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۴۲۶۷
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۱
آمریکا و فرانسه برای اعمال فشار به ایران مصممند/ اسد حق اتخاذ موضع ‌سیاسی ندارد
وزیر خارجه فرانسه:
نسیم بهاری: وزیر امور خارجه فرانسه بعد از دیدار با مقامات آمریکایی در واشنگتن مدعی شد پاریس و واشنگتن مصممند فشارها بر ایران به دلیل برنامه موشک بالستیک تهران را افزایش دهند.

‌به گزارش خبرنگار نسیم بهاری: «ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه در واکنش به سخنان رئیس‌جمهور سوریه مدعی شد: «بشار اسد تا زمانی که به روسیه و ایران وابسته است، در جایگاهی نیست که بتواند موضع سیاسی اتخاذ کند».

«امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهوری فرانسه اخیراً در گفت‌وگو با تلویزیون دولتی فرانسه گفته بود که برای مذاکرات صلح سوریه باید ابتدا با «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه وارد گفت‌وگو شد و سپس به دلیل جرایم جنگی وی را محاکمه کرد.
اسد نیز در واکنش به این اظهارات ماکرون تأکید کرده بود که از آغاز جنگ سوریه، فرانسوی‌ها به تروریسم در این کشور کمک کردند و دستهای دولت فرانسه آغشته به خون مردم سوریه است.
لودریان سپس مدعی شد: «وقتی یک نفر اوقات خود را صرف کشتن مردم خود می‌کند، صلاحیت ندارد».
لودریان در حین دیدار از واشنگتن مدعی شد که فرانسه و آمریکا مصمم هستند «به شدت» فشارها بر ایران به دلیل برنامه موشک بالستیک را افزایش دهند و احتمالاً این اعمال فشار از طریق تحریم‌ها باشد. 
وزیر خارجه فرانسه روز دوشنبه برای دیدار با «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا، «هربرت مک مستر» مشاور امنیت ملی کاخ سفید و «جرد کوشنر» مشاور ویژه ترامپ، در واشنگتن به سر می‌برد.
تنش‌ها میان ایران و فرانسه اخیراً افزایش یافته است و لودریان نیز ایران را به دنبال کردن «وسوسه‌های هژمونیک» در منطقه متهم کرده است.
وی ادامه داد: «وسوسه‌های هژمونیک ایران در منطقه، مساله‌ای اضطراری است چراکه ما در چارچوب حصول صلح در عراق و سوریه جلوی این فرآیند را می‌گیریم».
لودریان که قرار است اوایل ژانویه سال آینده میلادی به ایران سفر کند، گفت که نگرانی‌های پاریس را به اطلاع ایران خواهد رساند.
وزیر خارجه فرانسه اینگونه گفت: «ما کاملاً مصمم هستیم تا بسیار به شدت به ایران اعمال فشار کنیم تا توسعه قابلیت بسیار چشمگیر بالستیک خود را متوقف کند».
لودریان بعد از گفت‌وگو با مقامات آمریکایی گفت که معتقد است که واشنگتن در آغاز فهم پیام اروپا مبنی بر لزوم حفظ برجام است.
فارس
ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۵ + ۸ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای