۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۸
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۴۲۸۶
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۷
دکتر احمدی نژاد برای اثبات ادعای خویش نسبت به صادق لاریجانی از دلیل واضح استفاده کرد
یادداشت/بهمن شریف زاده؛
نسیم بهاری: برای اثبات هر ادعایی به دوگونه دلیل می توان استناد کرد: نخست دلیلی که روشن و واضح بوده و نیاز به بررسی و کارشناسی نداشته باشد و دوم دلیلی که بررسی و کارشناسی بخواهد. دکتر احمدی نژاد از نوع اول برای اثبات ادعای خویش استفاده کرد.

‌به گزارش خبرنگار نسیم بهاری: سخنان دکتراحمدی نژاد درباره صادق لاریجانی پس از پایان مهلت 48 ساعت، جای دقت دارد. به هر صاحب مَنصَبی دوگونه می توان نگاه کرد و از او سخن گفت: نخست از جهت جایگاه و منصبش و دوم بدون توجه به جایگاه و منصبی که دارد.

بدیهی است که نگاه و سخنان دکتر احمدی نژاد درباره صادق لاریجانی از جهت جایگاه و منصب او به عنوان رِییس قوه قضاییه است. اما ادعای دکتراحمدی نژاد درباره صادق لاریجانی، نداشتن عدالت و شایستگی برای ریاست قوه قضاییه است که برای آن دلیل آورد. برای اثبات هر ادعایی به دوگونه دلیل می توان استناد کرد: نخست دلیلی که روشن و واضح بوده و نیاز به بررسی و کارشناسی نداشته باشد و دوم دلیلی که بررسی و کارشناسی بخواهد.

دکتر احمدی نژاد از نوع اول برای اثبات ادعای خویش استفاده کرد. اقتضای یک پیام تصویری 7 دقیقه ای این است که به دلیلی استناد شود که بی نیاز از بررسی و کارشناسی باشد. دکتراحمدی نژاد با تکیه بر اصل 157 قانون اساسی که اجتهاد، عدالت، آگاهی به امور قضایی و مدیریت و مدبریت را شرط رییس قوه قضاییه معرفی می کند، صادق لاریجانی را فاقد شرط عدالت و آگاهی به امور قضایی می خواند و فقدانِ عدالت او را به رفتار و رویه اش درهتک آبروی افراد و افتراء به انسان های پاک مستند می کند.

رفتاری که دکتراحمدی نژاد را به دادن مهلت 48 ساعته به صادق لاریجانی برای اثبات اتهاماتی که وارد کرده بود، واداشت. بدیهی است که ایراد اتهاماتی همچون ارتباط با بابک زنجانی و حمایت از او، فتنه گری و انحراف، نسبت هایی هستند که در صورت عدم استناد به دلایل موجه، سبب فسق گوینده می شوند.

اکنون صادق لاریجانی مکلف است که دلایل موجهی برای نسبت هایی که داده ارائه کند و این همان چیزی است که دکتراحمدی نژاد از او طلبید. اما از آنجا که این نسبت ها نارواست، امکان ارائه دلیل موجه برای اثباتشان وجود ندارد. ناتوانی از ارائه دلایل موجه بر نسبت های ناروا، دلیل واضح و روشن دکتر احمدی نژاد برعادل نبودن صادق لاریجانی است که نیاز به بررسی و کارشناسی ندارد؛ از این رو پیام تصویری احمدی نژاد را به دلیلی محکم بر ادعایش تبدیل می سازد.

نفرین برستمکارانی که سالها با انگ انحراف، پاک ترین انسان ها در عقیده و اخلاق و رفتار را از حقوق شان محروم ساختند؛ به بند کشیدند، به زندان انداختند، اخراج کردند، محروم ساختند، رد صلاحیت کردند و... و سیعلم الذین ظلموا ایّ منقلب ینقلبون. 

ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۱۴ + ۱۲ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای