۰۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۵
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۴۳۴۳
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۴
نقش چاقی در بروز زوال عقل
نسیم بهاری: نتایج به دست آمده از یک بررسی نشان داد اضافه‌وزن، ریسک زوال عقل را تا سه برابر افزایش می‌دهد و برای از بین بردن نقش چاقی در بروز زوال عقل لازم است افراد از ابتدا وزن سالم و متعادل را رعایت کنند.

‌به گزارش خبرنگار نسیم بهاری: بر اساس نتایج به دست آمده از بررسی‌های محققان کالج لندن، اضافه‌وزن ریسک زوال عقل را تا سه برابر افزایش می‌دهد.

به گفته محققان، اضافه وزن موجب کاهش جریان خون به مغز می‌شود، به همین دلیل اکسیژن کمی به مغز رسیده و عملکرد ذهنی دچار اختلال می‌شود.
پژوهش بر روی بیش از یک میلیون و سیصد هزار نفر نشان داد، افرادی که در دهه 50 سالگی دچار اضافه‌وزن یا چاقی‌اند، حداقل سه برابر بیش از دیگران مستعد ابتلا به زوال عقل در دهه 70 سالگی هستند. 
میکا کیوی ماکی، سرپرست این تیم تحقیق می‌گوید: «در سال 2015، شمار افراد مبتلا به زوال عقل در سراسر دنیا به حدود 45 میلیون نفر رسید که در مقایسه با سال 1990 دو برابر شده بود؛ از سال 2015 نیز با توجه به تغییر کلی شیوه زندگی افراد، روند ابتلا به بیماری زوال عقل بیش از هر زمان دیگری روند صعودی پیدا کرده است». 
تام فری، از انجمن ملی چاقی می‌گوید: «این مطالعه بزرگ بر اهمیت حفظ وزن سالم برای کمک به حفظ یک مغز سالم تأکید دارد؛ برای از بین بردن نقش چاقی در بروز زوال عقل لازم است، افراد از ابتدا وزن سالم و متعادل را رعایت کنند تا بدین وسیله از خود در برابر انواع آسیب‌هایی که در نتیجه چاقی رخ می‌دهد، محافظت کنند». 
نتایج این مطالعه ثابت می‌کند، حفظ وزن سالم می‌تواند از شروع این اختلال پیشگیری کرده یا حداقل آن را به تأخیر اندازد.
فارس
ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۴ + ۱۲ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای