۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۳:۵۸
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۴۳۷۶
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۲
ویژه/ افشاگری و هشدار ۶ سال پیشِ احمدی‌نژاد در مورد خشکسالی مصنوعی
نسیم بهاری: محمود احمدی‌نژاد در اردیبهشت ۱۳۹۰ به منظور افتتاح سد و سامانه انتقال آب كمال صالح به اراك سفر كرده بود، با اشاره به مقاله يك سياستمدار غربی كه از بحران آب در ۳۰ سال آينده خبر داده و در آن از «خشك شدن مناطقی از كره زمين» از سمت تركيه و ايران تا شرق آسيا سخن گفته است، افزود: محدوده ترسيم شده در مقاله اين سياستمدار غربی بخش‌هایی را شامل مي شود كه آن ها از «تمدن‌سازی و فرهنگ آفرینی» کشورهای اين محدوده در هراسند.

‌به گزارش خبرنگار نسیم بهاری:  محمود احمدی‌نژاد در اردیبهشت ۱۳۹۰ به منظور افتتاح سد و سامانه انتقال آب كمال صالح به اراك سفر كرده بود، با اشاره به مقاله يك سياستمدار غربی كه از بحران آب در ۳۰ سال آينده خبر داده و در آن از «خشك شدن مناطقی از كره زمين» از سمت تركيه و ايران تا شرق آسيا سخن گفته است، افزود: محدوده ترسيم شده در مقاله اين سياستمدار غربی بخش‌هایی را شامل مي شود كه آن ها از «تمدن‌سازی و فرهنگ آفرینی» کشورهای اين محدوده در هراسند. 

احمدی‌نژاد با بررسي وضعيت بارش و تغييرات آب و هوايي در يك سال اخير در منطقه آسيا و اروپا تصريح كرد: بر اساس اخباری كه «صحت آن در مورد وضعيت آب و هوا مورد تاييد قرار گرفته است»، كشورهاي اروپايي با استفاده از تجهيزاتی_خاص، به گونه اي عمل کرده‌اند كه ابرها، تخليه شده و ابرهاي بارش زا به کشورهای منطقه از جمله ايران نرسد. 
وی هدف كشورهاي غربی را از انجام اين اقدامات طراحی شده، ايجاد تنش و تخاصم در آب هاي مرزي كشورها عنوان كرد و افزود: اعتقاد دارم همان طور كه پيش از اين نيز اعلام شده بود، جنگ آينده جنگ_آب است.
احمدی‌نژاد میزان متوسط بارش را در سایر کشورها ۷۵۰ میلیمتر در سال آبی بیان کرد و افزود: این میزان در ایران ۲۵۰ میلیمتر است که در ده سال اخیر با کاهش قابل ملاحظه‌ای همراه بوده است.
احمدی‌نژاد گفت: وضع بارندگی در کشور طی سال‌های اخیر ۱۷۹ میلیمتر اُفت داشته که مؤید کاهش ۲۴ درصدی متوسط بارش در ایران است.
گفتنی است این اظهارات احمدی‌نژاد، با مخالفت‌های بسیاری در داخل کشور همراه شد و حتی برخی از مخالفین، امکان باروری و تخلیه ابرها را امری غیرممکن و غیرعلمی می‌دانستند. با گذشت چندین سال، به تدریج صحت و علمی بودنِ ادعاهای احمدی‌نژاد و همچنین سیاسی‌کاری بسیاری از مخالفین در حالِ نمایان شدن است.
ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۷ + ۳ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای