۰۳ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۷
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۴۴۷۸
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۱
آشنا و انگلیس
یادداشت/علی اکبر جوانفکر
نسیم بهاری: حسام الدین آشنا مشاور آقای حسن روحانی به بیان ادعای تازه ای در فضای سیاسی کشور پرداخته و گفته است که بحران های ساختاری ، راهبردی و کارکردی در کلیت نظام جمهوری اسلامی ریشه در فتنه ای به عنوان پروژه احمدی نژاد دارد.

‌به گزارش خبرنگار نسیم بهاری:  او این ادعا را پس از آن مطرح کرده است که دکتر احمدی نژاد پنجشنبه شب گذشته در بوشهر و در اجتماع پرشور هزاران تن از مردم این شهر ، خواستار اطلاع رسانی شفاف به مردم در باره سفر اخیر وزیر امور خارجه انگلیس به ایران شد و به طرح پرسش هایی در این زمینه پرداخت و گفت:  آيا مي شود از ملاقاتهاي برخي مقامات با عناصر انگليسي رمز گشايي كرد؟  آيا نبايد معلوم شود وزير خارجه انگليس در سفرش به ايران در چه مواردي صحبت كرده و خواستار برخورد با چه كساني شده است؟ مگر مردم نامحرمند؟ آيا نبايد جزئيات و كليات مسائل با مردم در ميان گذاشته شود؟

 دکتر احمدی نژاد همچنین تاکید کرد که نخست وزير قبلي انگليس در وقت خداحافظي به عنوان مهمترين دستاورد دوران خود گفته بود كه كاري كرده است ديگر جريان ضد انگليسي در ايران به قدرت نرسد!
کامرون و روحانی درمهرماه سال 93 در مجمع عمومی سازمان ملل با یکدیگر ملاقات و گفت وگو کردند.  
اندکی پیش از این دیدار ، آقای حسن روحانی در سخنانی شبیه به آنچه نخست وزیر سابق انگلیس مطرح کرد گفته بود: «والله و بالله و تالله» ، سال‌های 84 تا 92 دیگر تکرار نخواهد شد.
 ادعای تازه مشاور آقای روحانی ، هنگامی بهتر درک می شود که متوجه شویم دکتر احمدی نژاد در سخنان خود در شهر بوشهر گفته بود: هر كسي در ایران ، در مظان دوستي و داشتن سر و سر با بيگانگان و به‌خصوص با استعمار پير انگليس و آمريكا باشد ، منفور همگان بوده و به دست ملت مجازات خواهد شد.
 دکتر احمدی نژاد همچنین هشدار داده است که ما و همه ملت ايستاده ايم و اجازه نخواهيم داد با سوء استفاده از برخي فرصت ها و امكانات، انقلاب و ملت و فرزندان ملت را محدود كرده و راه را براي سلطه بيگانه هموار كنند.
 آقای حسام الدین آشنا بهتر است به جای دادن آدرس غلط به مردم، بگوید که وزیر امور خارجه انگلیس در سفر اخیرش به ایران ، چه اطلاعاتی را در اختیار دولت آقای روحانی قرار داده و از آنها چه چیزی را مطالبه کرده است!
اخبار مرتبط
ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۶ + ۹ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای