۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۳:۴۴
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۴۵۷۷
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۹
دانشگاه آزاد باید پیشتاز کرسی‌های نظریه‌پردازی باشد/ کرسی‌های نظریه‌پردازی می‌تواند عرصه‌ای برای تولید علم باشد
حجت‌الاسلام کلانتری:
نسیم بهاری: معاون فرهنگی دانشگاه آزاد با بیان اینکه این دانشگاه باید پیشتاز کرسی‌های نظریه‌پردازی باشد، گفت: در حال حاضر در ایران علی‌رغم تعداد زیاد دانشجو، از تولید علم خبری نیست و شاید همین کرسی‌ها، عرصه‌ای باشد که در نهایت به تولید علم بینجامد.

‌به گزارش خبرنگار نسیم بهاری:حجت‌الاسلام ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه همایش آشنایی با کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره گفت: موضوع کرسی‌های نظریه‌پردازی از 15 سال پیش در کشور مطرح شده و مسئولیت اصلی آن با شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

وی در ادامه تاکید کرد: آقای خسروپناه مسئولیت اصلی کرسی‌های نظریه‌پردازی را برعهده دارد و زحمات زیادی نیز در این رابطه کشیده و در سراسر کشورهای فعالیت‌های مثبتی نیز انجام شده است. البته تمامی فعالیت‌هایی که صورت گرفته، آغاز کار است و هنوز گام‌های زیادی برای رسیدن به موفقیت باقی مانده است.

کلانتری با بیان اینکه رییس دانشگاه آزاد اسلامی برای کرسی‌های نظریه پردازی اهمیت زیادی قائل است؛ افزود: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان باید پیشتاز کرسی‌های نظریه پردازی باشد، متاسفانه در سال‌های گذشته در دانشگاه آزاد اهتمامی برای برگزاری کرسی نظریه‌پردازی نبوده است. 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: از 800 سال پیش تا کنون فلسفه وجودی دانشگاه، تولید علم بوده است ولی متاسفانه در حال حاضر در ایران علی‌رغم تعداد زیاد دانشجو، از تولید علم خبری نیست. شاید همین کرسی‌ها، عرصه‌ای باشد که در نهایت به تولید علم بینجامد. پیش‌بینی بنده این است که بعد از گام نخست، دانشگاه آزاد اسلامی از تمامی دانشگاه‌های کشور سبقت می گیرد و این توان و ظرفیت را دارد که پیشتاز باشد.

 

فارس

اخبار مرتبط
ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۹ + ۳ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای