۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۶:۳۹
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۴۵۸۵
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱
آمریکا به مخالفان قطعنامه محکومیت تصمیم ترامپ شام می‌دهد!‍
نسیم بهاری: آمریکا امشب میزبان ضیافتی برای تقدیر از نمایندگان کشورهای غایب و مخالف در جلسه رای‌گیری سازمان ملل درباره محکومیت تصمیم ترامپ است.

‌به گزارش خبرنگار نسیم بهاری:به نقل از پایگاه خبری هیل، نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل در یک کنفرانس خبری اعلام کرد: همانطور که من در ماه دسامبر اعلام کردم ما رای‌گیری سازمان ملل درباره تصمیم اخیر رئیس‌جمهور آمریکا درباره قدس را از یاد نخواهیم برد. بر همین اساس قرار است امشب ضیافت شامی با حضور کشورهایی که در دفاع از تصمیم اخیر آمریکا درباره قدس به قطعنامه اخیر سازمان ملل رای مخالف دادند و نمایندگان کشورهایی که در این رای‌گیری غایب بودند، برگزار شود.

هنوز وزارت خارجه آمریکا در این باره توضیحی نداده است.

چندی پیش تصمیم آمریکا مبنی بر شناسایی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل موج گسترده‌ای از اعتراضات چه در جهان اسلام و چه در جامعه بین‌المللی را ایجاد کرد.

پس از آن مجمع عمومی سازمان ملل با ۱۲۸ رای پیشنویس طرح ارائه شده از سوی ترکیه و یمن را تصویب کرد،‌ در این طرح قدس یکی از موضوعات راه‌حل نهایی است که باید از طریق مذاکره مستقیم میان دو طرف فلسطینی و اسرائیلی و طبق قطعنامه‌های مربوطه شورای امنیت حاصل شود.

در آن جلسه فوق‌العاده نمایندگان ۲۱ کشور غایب بوده و ۳۵ کشور نیز از شرکت در رای‌گیری خودداری کردند و نمایندگان ۹ کشور از مجموع ۱۹۳ کشور عضو سازمان ملل رای مخالف دادند.

نیکی هیلی کشورهایی که از شرکت در رای‌گیری امتناع کرده و آنهایی که در جلسه حضور نیافتند را در صف ۹ کشوری که رای مخالف دادند، قرار داد.

 

ایسنا

اخبار مرتبط
ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۱۳ + ۱۲ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای