۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۳:۵۸
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۴۵۹۱
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲
1.5 میلیون نفر در پورتوریکو بعد از گذشت صد روز ار توفان هنوز برق ندارند
نسیم بهاری: علیرغم آنکه آشوب‌های ایران به یکی از دغدغه‌های دونالد ترامپ تبدیل شده است، آمار و ارقام نشان می‌دهد که با گذشت 100 روز از توفان شدید ماریا، بیش از 1.5 میلیون نفر از مردم پورتوریکو همچنان با مشکل قطعی برق روبرو هستند.

‌به گزارش خبرنگار نسیم بهاری:بنا بر آمار و ارقام رسمی که به تازگی منتشر شده است، باوجود گذشت 100 روز از زمان تندباد شدید «ماریا»، حدود نیمی از مردم «پورتوریکو» یعنی بیش از 1.5 میلیون نفر، همچنان با مشکل قطعی برق روبرو هستند.

در اولین آمار رسمی که دولت پورتوریکو از زمان ورود توفان شدید ماریا در ماه سپتامبر سال گذشته میلادی به این منطقه، منتشر کرده است، مقامات گزارش کردند که یکی از 78 شهرداری این جزیره همچنان به طور کاملاً با قطعی برق روبرو است.

«ریکاردو روسلو» فرماندار پورتوریکو در ماه اکتبر وعده داد تا تاری 15 دسامبر، 95 درصد از مشکل قطعی برق را رفع کند و این در حالی است که سپاه مهندسان برآورد کرده‌اند که برق پورتوریکو تا ماه مه به طور کامل احیا می‌شود.

خشم در میان مردم پورتوریکو همچنان ادامه دارد و رو به افزایش است زیرا مردم این منطقه همچنان با مشکلاتی چون تعطیلی مدارس و کسب و کار و افزایش خطر بیماری روبرو هستند.

گزارشات نشان می‌دهد که مردم پورتوریکو از روند کند بازسازی این جزیره بعد از توفان ماریا به خشم آمدند و بسیاری می‌گویند که نبود پیشرفت در بهبود اوضاع، مردم این منطقه را در معرض فاجعه رو به رشد محیط زیست قرار داده است.

طبق این گزارش، مردم در حال استشمام هوای سمی هستند و این به واسطه ژنراتورهای دیزلی است. آب همچنان آلوده است و بزرگراهها هنوز تعمیر نشده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «اکو واچ» گزارش می‌کند که جامعه پورتوریکو کاملاً منزوی شده است و به خدمات درمانی دسترسی ندارد و «الیزابت ییمپیر» مدیر اجرایی سازمان جامعه لاتینو در بروکلین در این خصوص گفت: «100 روز سند محکومت آمریکا و فقدان تعهد آن در قبال پورتوریکو است».

از زمان آغاز اعتراضات به وضع اقتصادی در ایران، «دونالد ترامپ» و بسیاری از مقامات آمریکا تمامی تلاش خود را در حمایت از آشوب‌های ایران به کار گرفتند و ترامپ در یکی از پیام‌های توییتری مردم ایران را گرسنه خواند.

فارس

ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۱۵ + ۶ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای