۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۰
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۴۶۲۶
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۹
بقای روحانی و ابتذال جامعه ایرانی
یادداشت/دانشطلب؛
نسیم بهاری: روحانی بیشتر از ۴ سال است از این روش استفاده می‌کند و باز هم ادامه خواهد داد. او قبل از اینکه به ریاست جمهوری برسد همه کاسه کوزه‌ها را بر سر بی‌تدبیری دولت قبل می‌شکست و وعده‌های صد روزه می‌داد، قدرت را که گرفت جوری حرف زد که انگار یک قرن هم برای تدبیر و امید او کم است! به قدرت رسیدن دوبارۀ روحانی از معجزات سیاست در ایران است و فقط ابتذال این جامعه را ثابت می‌کند.

‌به گزارش خبرنگار نسیم بهاری: کاملا طبیعی است اگر روحانی آشوب ۹۶ را با فحش‌های تکراری مثل تندرو و افراطی به رقبای داخلی ربط بدهد، رکود و ورشکستگی را به گردن دولت قبل بیاندازد، مسئولیت برخوردها (سرکوب) را متوجه سپاه و بسیج کند، درباره بازداشت‌ها با کنایه و پوزخند با قوه قضائیه حرف بزند و با این بازی‌های رسانه‌ای سعی کند مثل قبل خودش را «هیچ کارۀ معترض» و دیگران را مسئول همه خرابی‌ها جا بزند.

روحانی بیشتر از ۴ سال است از این روش استفاده می‌کند و باز هم ادامه خواهد داد. او قبل از اینکه به ریاست جمهوری برسد همه کاسه کوزه‌ها را بر سر بی‌تدبیری دولت قبل می‌شکست و وعده‌های صد روزه می‌داد، قدرت را که گرفت جوری حرف زد که انگار یک قرن هم برای تدبیر و امید او کم است! به قدرت رسیدن دوبارۀ روحانی از معجزات سیاست در ایران است و فقط ابتذال این جامعه را ثابت می‌کند. 
ایده اصلی روحانی برداشتن تحریم با مذاکره بود و همه چیز را هم سطحی و آسان می‌دید، انگار اوباما و کنگره فقط منتظر خنده‌های او و ظریف بودند تا تحریم‌ها را بردارند. ایده دولت او فرو ریخت، شکست خورد و هیچ عایدی قابل اعتنایی هم برای کشور به دست نیاورد. رکودی که اسمش را ثبات گذاشتند ادامه پیدا کرد و مردم هیچ تغییری در زندگی‌شان - به جز بدتر شدن وضع کار و معیشت - احساس نکردند. 
نامزد شدن دوباره روحانی با همان ایده تکراری آنهم بعد از انتخاب شدن ترامپ فقط شدت بی‌معنایی سیاست در ایران را نشان می‌دهد. کار برجام در همان دولت اوباما تمام شد: برنامه هسته‌ای ایران بدون شلیک حتی یک گلوله متوقف شد، تحریم‌های جدید اضافه و تحریم‌های قدیمی را هم تمدید کردند. روحانی این خلأ را با دشمن داخلی پر کرد و با یک انتخابات درخشان(!) بیشتر از دفعه قبل هم رأی آورد. 
در کمتر از نیم سال عصبانیتی که زیر پوست جامعه متراکم شده و جسته و گریخته خودش را با اعتراضات پراکنده نشان می‌داد بیرون ریخت. اما این فقط یک برش کوچک از نارضایتی عمومی است و فقط بخشی از طبقه متوسطِ ضد انقلاب و اراذل و اوباش را جذب خودش کرد. مردم عادی هنوز فرصت پیدا نکرده‌اند تا از بیکاری و گرانی فریاد بزنند و شکست روحانی را در کنشی متناقض با انتخابات نشان بدهند. 
اخبار مرتبط
ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۶ + ۲ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای