۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۳:۴۷
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۴۶۳۸
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۲
نظر مجلس درباره تعطیلات زمستانی مدارس بستگی به جامعیت پیشنهاد ارائه شده دارد
نسیم بهاری: رئیس کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اینکه واکنش مجلس به پیشنهاد تعطیلات یک ماهه زمستانی مدارس بستگی به جامعیت لایحه دارد، بر ملاحظه اقتضائات مناطق گرمسیر کشور و برگزاری باشکوه جشن‌های دهه فجر تأکید کرد.

‌به گزارش خبرنگار نسیم بهاری:حمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس درباره پیشنهاد تعطیلی یک ماهه زمستانی برای دانش‌آموزان گفت: در این راستا باید چند عامل با هم مد نظر قرار گیرد. 

وی ادامه داد: یکی از آنها موضوع امتحانات پایان ترم دانش‌آموزان است و نیز مورد بعدی بحث تعیین تکلیف کنکور و جایگزین شدن آن با تمهیدات دیگری جهت ورود به دانشگاه‌هاست.

زاهدی موضوع مناطق گرمسیر را نیز از جمله مسائل ضروری در پیش‌بینی تعطیلات زمستانی دانش‌آموزان برشمرد و گفت: باید از نظر زمانی موضوع آسایش و آرامش دانش‌آموزان ساکن مناطق گرمسیری کشور نیز مورد ملاحظه قرار گیرد.

وی درباره واکنش کمیسیون آموزش و مجلس نسبت به تعطیلات زمستانی مدارس تصریح کرد: این بستگی به میزان جامعیت پیشنهاد یا لایحه ارائه شده در این باره دارد.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در ادامه به اهمیت مد نظر قراردادن بحث دهه مبارک فجر در مدارس اشاره کرد و گفت: این تعطیلات نباید به گونه‌ای باشد که جشن‌های سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را تحت‌الشعاع قرار دهد و مانع از آن شود که دانش‌آموزان مشارکت جدی در برگزاری این جشن‌ها داشته باشند.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر ایام تعطیلات زمستانی مدارس شامل دهه فجر انقلاب اسلامی هم بشوند دانش‌آموزان نمی‌توانند به طرز شایسته با اهمیت مقطع پیروزی نهضت اسلامی آشنا شوند.

 

فارس

اخبار مرتبط
ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۱۱ + ۱۱ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای