۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۹
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۴۷۹۱
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲
با افرادی که خطوط قرمز نظام را زیر پا گذاشتند برخورد کیفری و قضایی می‌شود
معاون امور حقوقی و مجلس وزارت دادگستری:
نسیم بهاری: معاون امور حقوقی و مجلس وزارت دادگستری با اشاره به حوادث اخیر در کشور گفت: با افرادی که موجب از بین رفتن نظم عمومی شدند و خطوط قرمز نظام را زیر پا گذاشتند، برخورد کیفری و قضایی صورت می‌گیرد.

‌به گزارش خبرنگار نسیم بهاری:میرهادی قره سیدرومیانی در مصاحبه با برنامه "بدون خط خوردگی" رادیو گفت وگو اظهار کرد: کشور با تعامل خاصی در روزهای اخیر در مقابل هجمه بیگانگان و آشوب‌های داخلی به صورت فنی و با حفظ اصول و ارزش های اسلامی ایستاد.

وی مردم را اصلی ترین پارامتر امنیت در کشور دانست و افزود: مثلث شوم غربی عربی و عبری با خیال خوش و زعم باطل همواره به فکر آسیب رساندن به ارکان نظام اسلامی و خدشه به اعتماد مردم به حاکمیت هستند که با هوشیاری مردم این توطئه ها خنثی شده است.

رومیانی نحوه رسیدگی به موضوعات مذکور را نشان از رأفت اسلامی و اقتدار نظام جمهوری اسلامی دانست و افزود: نباید فراموش کرد قوه قضاییه مسیری بلند را به سمت عدالت قضایی و کیفری شروع کرده و همانطور که ائمه جمعه اشاره فرمودند باید برای افرادی که مغفول واقع شده اند و گول این مثلث شوم را خورده اند، نصایح و توصیه های لازم در قالب قضایی و فنی انجام شود.

وی لزوم نمایان ساختن اقتدار نظام را متذکر شد و گفت: قوه قضاییه توانسته قدم های بلندی در راستای اهداف نظام و سیاست های کلی اقدامات موثری را در حوزه قضایی و ایجاد عدالت کیفری بردارد و در خصوص موضوعات اخیر همانطور که دادستان تهران اشاره داشت رسیدگی مطابق با آئین دادرسی کیفری در حال انجام است.

رومیانی خاطرنشان ساخت: آنها که اظهار ندامت کنند جدا از نظام نیستند، ولی آن ها که عامدانه قصد آشوب داشتند و با افرادی که به نحوی گول اخبار بیگانگان را خوردند جداگانه برخورد خواهد شد و با افرادی که موجب از بین بردن نظم عمومی شدند و خطوط قرمز نظام را زیر پا گذاشتند برخوردی کیفری و قضایی همراه با اقتدار و رأفت اسلامی صورت می گیرد.

وی بار دیگر عنصر اعتماد میان مردم و حاکمیت را یادآور شد و افزود: جنس حاکمیت ما از مردم است و همگان باید بدانند که وحدت مردم پشتوانه نظام ماست، هرچند ممکن است نسبت به برخی عملکردها نقدی منصفانه داشته باشیم.

ایسنا

ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۱ + ۱۵ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای