۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۶
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۴۷۹۴
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۴
فرمانده قرارگاه سامرا در ایام اربعین: امنیت در سامرا برقرار است
نسیم بهاری: فرمانده قرارگاه سامرا در ایام اربعین، از برقرای امنیت در این شهر خبر داد و گفت: امسال برای نخستین‌بار شاهد حضور خط‌شکنانه موکب‌های استان زنجان جهت خدمت‌رسانی به زائران حسینی در سامرا بودیم.

‌به گزارش خبرنگار نسیم بهاری: «امین شریعتی» در مراسم تکریم از خادمان موکب اربعین استان زنجان که در سالن اجتماعات حسینیه اعظم رنجان برگزار شد، اظهار کرد: امسال آثار عملکرد موکب استان زنجان در اربعین حسینی در سامرا، از گستره بسیار بالایی برخوردار بوده است.

وی در ادامه به مظلومیت سامرا اشاره کرد و افزود: مردم در سال گذشته علی‌رغم هشدارهای نیروهای امنیتی عراقی و ایرانی در عدم سفر به سامرا، اما مردم با بصیریت و آگاه وظیفه خود را حضور در سامرا دیدند، در نتیجه در اربعین حسینی در سامرا حاضر شدند.

این مسئول یادآور شد: یکی از برنامه‌هایی که امسال در سامرا مورد توجه قرار دادیم، این بود که حضور مردم نسبت به سال گذشته در سامرا پرشورتر شود. سال گذشته بالغ بر ۴۰ درصد زائران حسینی به سامرا سفر کردند اما امسال بیش از ۸۰ درصد زائران ایرانی به این شهر جهت زیارت حضور یافتند.

فرمانده قرارگاه سامرا در ایام اربعین تصریح کرد: امسال بالغ بر 3.5 میلیون نفر زائر به سامرا سفر کردند که این اقدامات موجب رفع مظلومیت از سامرا می‌شود و در ادامه موجب توسعه این شهر خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: دومین اقدام مهم در راستای توسعه سامرا، مشارکت گرفتن از مردم سامرا در راستای توسعه این شهر بود، هم اکنون داعش حضور فیزیکی در سامرا ندارد، اما همچنان تفکر داعشی در این شهر وجود دارد که لازم است این اندیشه به کلی پاک شود.

این مسئول گفت: مردم سامرا باید به درک، شأن و جایگاه حرمین عسگرین(ع) پی ببرند، در این صورت تفکر داعشی در این شهر پاک خواهد شد که نخستین اقدام در این ارتباط استقرار موکب‌های مختلف در شهر سامرا در مراسم اربعین حسینی بود.

شریعتی افزود: حضور زائران در سامرا موجب رونق گرفتن اقتصادی در این شهر شد، به‌طوری ‌که اهالی سامرا دیگر دریافته بودند که حضور زائر در این شهر موجب رونق این شهر شده است، در نتیجه با قوت بیشتر این کار را ادامه دادند.

فرمانده قرارگاه سامرا در اربعین، یادآور شد: حضور پررنگ موکب‌ها در سامرا موجب به وجود آمدن امنیت پایدار در این شهر شده است، به‌طوری ‌که در آینده مردم سامرا خود در تامین امنیت شهر نقش ایفا خواهند کرد و دیگر اجازه ورود داعش نخواهند داد.

شریعتی تصریح کرد: با حضور موکب‌های ایرانی در شهر سامرا در ایام اربعین حسینی شاهد استقرار موکب‌های مردم سامرا جهت پذیرایی از زائران بودیم که این اقدام برای نخستین بار در سالروز اربعین امام حسین(ع) انجام گرفت.

وی در ادامه گفت: امسال در سامرا مراسم اربعین حسینی شاهد هیچ حادثه ناگواری در حوزه امنیتی نبودیم، توصیه به زائران در راستای خرید از بازارهای سامرا موجب رونق گرفتن اقتصادی در این شهر شده بود.

فرمانده لشکر ۳۱ عاشورا در دوران دفاع‌مقدس، یادآور شد: امسال موکب‌های مستقر استان زنجان در سامرا به‌صورت خط شکنانه عمل کردند، موکب‌ها همواره در داخل و نزدیکی حرمین عسگرین(ع) مستقر می‌شدند اما امسال برای نخستین‌بار موکب‌ها خارج محدوده حرم مستقر شدند که این اقدام را موکب‌های حاضر استان زنجان در سامرا انجام دادند.

شریعتی خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته شمار موکب‌های مستقر شده در سامرا 6 موکب بود که امسال این رقم به ۲۲ موکب افزایش یافته بود که در سال آینده این تعداد دو برابر افزایش خواهد یافت.

ایسنا

ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۶ + ۱ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای