۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۹
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۴۸۲۱
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۵
برنامه‌های حفاظتی برای گونه‌های مهم و کلیدی تالاب‌های اقماری دریاچه ارومیه
نسیم بهاری: مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب‌های ایران از تدوین و اجرای برنامه حفاظت از گونه‌های مهم و کلیدی تالاب‌های اقماری دریاچه ارومیه، خبر داد و گفت: این طرح امکان مشارکت جوامع محلی در حفاظت از زیستگاه‌های این گونه‌ها را فراهم می‌آورد.

‌به گزارش خبرنگار نسیم بهاری:مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب‌های ایران با اشاره به وضعیت خشکیدگی بخش‌هایی از زیستگاه‌های مهم دریاچه ارومیه افزود: در حال حاضر تالاب‌های اقماری و زیستگاه‌های بلافصل آن‌ها نقش مهمی در تأمین محل زیست پرندگان و دیگرگونه‌های آبزی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه دارند که لزوم توجه و حفاظت بیش‌ازپیش آن‌ها را می‌طلبد.

آبشت ادامه داد: علاوه بر کمیت مناسب آب تالاب‌های اقماری، تنوع زیستی بخش مهم دیگر تالاب‌های اقماری دریاچه ارومیه است که ارزش‌ها و کارکردهای بسیاری را برای این تالاب‌ها پدید آورده است.

وی افزود: به همین دلیل حفاظت ازاین‌گونه‌ها در قالب برنامه‌ای منسجم و مشارکتی از اولویت‌های طرح حفاظت از تالاب‌های ایران است که با همکاری و مشارکت دفتر اکوسیستم‌های تالابی، دفتر حیات‌وحش و تنوع زیستی، اداره حفاظت از محیط‌زیست آذربایجان غربی و سمن‌های محلی در سه تالاب سولدوز، کانی‌برازن و قره‌قشلاق آغاز شده و ادامه دارد.

مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب‌ها افزود: بررسی و تعیین اقدامات مؤثر در حفاظت از گونه‌ها و زیستگاه‌های آن‌ها در قالب برنامه مدون، اقدام اولویت‌دار بخش تنوع زیستی برنامه‌های مدیریت جامع این تالاب‌ها است که در حال حاضر با مشارکت جوامع محلی و سایر ذینفعان از این تالاب‌ها آغازشده و در ادامه به اجرای اقدامات در این تالاب‌ها منجر خواهد شد.

وی ادامه داد: به همین منظور کارگاه مشورتی فنی با ذینفعان برگزار و در آن علاوه بر مرور و تعیین گونه‌های مهم و کلیدی به اقداماتی که باعث کاهش یا حذف تهدیدات ازاین‌گونه‌ها می‌شود پرداخته شد. آبشت افزود: در گام بعدی اقدامات نهایی با مشارکت ذینفعان و جوامع محلی در تالاب‌های منتخب اجرایی و نتیجه آن‌ها پایش خواهد شد.

ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۷ + ۶ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای