۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۳:۵۹
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۴۸۳۰
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳
سودان بار دیگر از مصر به سازمان ملل شکایت کرد
نسیم بهاری: وزارت خارجه سودان اعلام کرد که این کشور بار دیگر شکایتی را به سازمان ملل ارائه داده و در آن خواستار بازپس‌گیری کنترل مثلث مرزی حلایب از مصر شده است.

‌به گزارش خبرنگار نسیم بهاری:به نقل از خبرگزاری رسمی سودان، عمر دهب، نماینده دائم سودان در سازمان ملل با ارسال پیامی به دبیر کل این سازمان بار دیگر شکایت خارطوم درباره مثلث مرزی حلایب علیه مصر را به جریان انداخت.

سودان از سال ۱۹۵۸ میلادی بارها شکایاتی را در مورد منطقه مرزی حلایب علیه مصر مطرح کرده است. مصر تاکید دارد که این منطقه جزئی از اراضی این کشور بوده و همین امر موجب تنش در روابط دو کشور شده است.

سودان اخیرا سفیر خود در قاهره را به دلیل بالا گرفتن تنش‌ها میان دو کشور فراخوانده است.

رسانه‌های مصری به نقل از وزیر امور خارجه این کشور اعلام کردند که اخطار سودان به فراخوان سفیرش نشانه‌ای از احتمال آغاز درگیری‌های مرزی در این منطقه است.

از سوی دیگر سامح شکری، وزیر امور خارجه مصر اخبار منتشر شده مبنی بر درخواست قاهره برای خروج خارطوم از مذاکرات سه جانبه ویژه ساخت سد النهضة که مساله مورد اختلاف دو کشور مصر و اتیوپی است را تکذیب کرد.

شکری گفت: پس از دیدار با هیلا دیسالین، نخست وزیر اتیوپی و طرح پیشنهاد مشارکت بانک بین‌المللی به عنوان میانجی بی‌طرف در مذاکرات با وزیر امور خارجه سودان در تماسی تلفنی با وزیر خارجه اتیوپی طرح پیشنهادی قاهره را به او اعلام کرد.

همچنین وزیر امور خارجه مصر از ارسال نامه‌ای برای سفارت سودان در قاهره و طرح این پیشنهاد با آنها خبر داد.

شکری تاکید کرد: قرار بود وزیر امور خارجه سودان برای رایزنی در این خصوص در تاریخ چهارم ژانویه جاری به قاهره سفری داشته باشد اما احتمالا مساله‌ای مانع از حضور او شد.

ایسنا

ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۳ + ۱۳ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای