۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۳:۵۱
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۴۸۳۸
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
کشته شدن ۹۸۷ تن بدست پلیس آمریکا در سال ۲۰۱۷
نسیم بهاری: براساس آمار منتشر شده توسط روزنامه واشنگتن پست، افسران پلیس آمریکادر سال ۲۰۱۷ میلادی نزدیک به ۱۰۰۰ تن را به ضرب گلوله کشته‌اند.

‌به گزارش خبرنگار نسیم بهاری:روزنامه واشنگتن پست نوشت: به طور کلی ۹۸۷ تن در سال ۲۰۱۷ میلادی توسط پلیس آمریکا به ضرب گلوله کشته شده‌اند در حالی که این آمار در سال ۲۰۱۶ برابر ۹۶۳ تن و در سال ۲۰۱۵ برابر با ۹۹۵ تن بود.

روزنامه واشنگتن پست از سال ۲۰۱۵ میلادی جزئیات تیراندازی‌های پلیس آمریکا را از طریق گزارش رسانه‌های محلی، سوابق پلیس و رسانه‌های اجتماعی جمع‌آوری کرده است.

استفاده از اقدامات مرگبار توسط پلیس آمریکا در سال‌های اخیر توجهات بسیاری را به خود جلب کرده و این مساله به دنبال قتل تعدادی از سیاه‌پوستان غیرمسلح برجسته‌تر و پررنگ‌تر شده است.

این گزارش روزنامه واشنگتن پست نشان داد که در سال ۲۰۱۷، ۱۹ مرد آفریقایی – آمریکایی غیرمسلح توسط پلیس آمریکا کشته شدند در حالی که این آمار در سال ۲۰۱۶ برابر با ۱۷ تن و در سال ۲۰۱۵ برابر با ۳۶ تن بود. با این حال آمار کشته شدن مردان سیاه‌پوست در آمریکا همچنان بالاست.

در حالی که مردان سیاه‌پوست تنها شش درصد از کل جمعیت آمریکا را تشکیل می‌دهند اما ۲۲ درصد از افرادی که به ضرب گلوله پلیس آمریکا در سال ۲۰۱۷ میلادی کشته شدند، مردان سیاه‌پوست مسلح یا غیرمسلح هستند.

به طور کلی پلیس آمریکا در سال ۲۰۱۷ میلادی ۶۸ فرد غیرمسلح را به ضرب گلوله کشت در حالی که این آمار در سال ۲۰۱۶ برابر با ۵۱ تن و در سال ۲۰۱۵ برابر با ۹۴ تن بود.

چاک وکسلر، مدیر دفتر تحقیقات اجرایی پلیس آمریکا به روزنامه واشنگتن پست گفت: توجه سراسری به این مساله باعث شد که افسران پلیس در شرایطی که مجرمان یا متهمان بدون سلاح هستند،‌ محتاط‌تر عمل کنند.

براساس آمار روزنامه واشنگتن پست ۷۳۵ تن از افرادی که در سال ۲۰۱۷ به ضرب گلوله پلیس کشته شدند به چاقو یا اسلحه مسلح بودند در حالی که این آمار در سال ۲۰۱۶ برابر با ۶۹۳ تن بود.

آمار اف‌بی‌آی نشان داد که ۴۶ افسر پلیس نیز در حین انجام وظیفه در سال ۲۰۱۷ میلادی کشته شدند در حالی که این آمار در سال ۲۰۱۶ برابر با ۶۶ تن بود.

ایسنا

ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۹ + ۱۵ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای