۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۳:۵۷
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۴۸۴۱
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۰
پیشرفت فیزیکی در راکتورهای هسته‌ای امارات

‌به گزارش خبرنگار نسیم بهاری:شرکت انرژی هسته ای امارات در گزارشی اعلام کرد که پیشرفت فیزیکی در راکتور اول بیش از 96 درصد و پیشرفت فیزیکی در راکتور دوم بیش از 85 درصد  و در راکتور سوم بیش از 75 درصد و در راکتور هسته ای چهارم بیش از 52 درصد می باشد که در مجموع پیشرفت فیزیکی در چهار راکتور هسته ای امارات بالغ بر 82 درصد می باشد.

براساس این گزارش فعالیت تمام این راکتورها پس از تکمیل شدن چهار راکتور در سال 2020 رسما آغاز خواهد شد که در مرحله نخست بیش از 25 درصد از انرژی امارات را تامین خواهد کرد.

با این حال شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون نخست وزیر امارات تاکید کرد، امارات خود را برای بهره‌برداری از نخستین نیروگاه هسته‌ای در سال جاری میلادی آماده می‌کند. این نخستین نیروگاه هسته‌ای در میان کشورهای عربی خواهد بود.

ابن راشد پس از پایان نشست شورای وزیران به ریاست خود در توئیترش نوشت، امارات به عنوان نخستین کشور عربی آماده است با راه‌اندازی اولین نیروگاه هسته‌ای در ۲۰۱۸،‌ از طریق رآکتورهای هسته‌ای انرژی تولید کند.

وی در ادامه نوشت: این نیروگاه بزرگترین پروژه جهانی به ارزش ۲۰ میلیارد دلار و شامل چهار رآکتور است که تا ۲۰۲۰ کار این چهار رآکتور تکمیل خواهد شد.

بن راشد افزود: این نشست با هدف تعیین شورای هیئت نظارت هسته‌ای تشکیل شد.

سهیل مزروعی، وزیر نیروی امارات سال میلادی گذشته اعلام کرده بود که نخستین رآکتور هسته‌ای در سال آتی کارش را آغاز خواهد کرد.

 

ایسنا

ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۱۳ + ۱ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای