۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۲
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۴۸۶۴
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۷
دیدار وزیر خارجه نروژ با «محمود عباس» و گفت‌وگو درباره قدس
نسیم بهاری: در دیدار وزیر خارجه نروژ با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین درباره تصمیم اخیر رئیس‌جمهور آمریکا علیه قدس صحبت شد.

‌به گزارش خبرنگار نسیم بهاری: «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دوشنبه شب (دیشب) در مقر این تشکیلات در رام‌الله با «اینه ماری ایرکسن» (Ine Marie Eriksen) وزیر خارجه نروژ دیدار کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «معا»، در این دیدار درباره آخرین تحولات فلسطین به ویژه تصمیم اخیر «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا علیه قدس بررسی شد.

در این دیدار بر خطرناک بودن تصمیم آمریکا درباره قدس تأکید و اعلام شد آمریکا دیگر نقش یک میانجی در روند سیاسی را از دست داده و اروپا  با توجه به ثقل سیاسی و اقتصادی خود می‌تواند نقشی پررنگ در این زمینه بازی کند.

محمود عباس در ادامه از تلاش‌های نروژ در هماهنگی میان کشورهای حامی ملت فلسطین و نیز حمایت مالی این کشور به موسسات فلسطینی قدرانی کرد و در ادامه به رأی نروژ در مجمع عمومی سازمان ملل به نفع فلسطین اشاره کرد و آن را ستود.

وزیر خارجه نروژ نیز دیدار خود با محمود عباس را مهم و مثبت توصیف و بار دیگر بر راه‌حل دو دولتی تأکید کرد.

وی تصریح کرد: تصمیم آمریکا علیه قدس در روند سیاسی «مشکل» ایجاد می کند. وی در ادامه گفت که برای دیدار با مقامات آمریکایی به این کشور می‌رود و درباره این مسأله با وی صحبت خواهد کرد.

ترامپ در ماه دسامبر سال گذشته (2017) قدس را پایتخت فلسطین اشغالی معرفی کرد.

فارس

ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۱۱ + ۸ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای