۰۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۷
رهبري كه با شور و شوق به ميدان آيد، معمولا با شور و شوق روبرو مي شود.((جان ماكسول))
کد خبر: ۹۵۴
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۳ - ۱۹:۰۵
اوج گیری گستاخی رژیم های عرب حامی تروریسم علیه جمهوی اسلامی؛
نسیم بهاری: باوجود اتخاذ مواضع خصمانه از سوی مقامات عالی رتبه رژیم های مرتجع عربی و نیز دیوید کامرون علیه تمامیت ارضی و منافع کشورمان، مقامات دولتی و به خصوص وزارت امور خارجه ترجیح داده اند صرفا در سطح سخنگو و معاون عربی – آفریقایی آفریقایی وزارت امورخارجه از خود واکنش نشان دهند.

‌به گزارش خبرنگار نسیم بهاری: اظهارات خصمانه و گستاخی های رژیم های عربی حامی تروریسم و ارتجاع در منطقه طی روزهای اخیر به طرز معنا داری اوج گرفته است.

در همین زمینه وزیر امور خارجه امارات متحده عربی طی سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با اشغالگر توصیف کردن جمهوری اسلامی ایران خواستار پایین آمدن پرچم کشورمان در جزایر سه گانه شد.

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان گفت: «ایران باید پرچم خود را از جزیره ابوموسی بردارد.»

وی افزود: «ایران جزایر ما را اشغال کرده و پرچم خود را به اهتزاز دراورده. این اقدام برخلاف ارزش های انسانی است. جامعه بین المللی از ایران بخواهد که به درخواست های ما پاسخ دهد.»
وزیر خارجه امارات: ایران پرچم خود را از ابوموسی بردارد / وزیر خارجه عربستان: سپاه پاسداران و حزب الله باید از سوریه خارج شوند
در عین حال وزیر امور خارجه عربستان سعودی نیز مدعی شد رئیس جمهوری سوریه نخستین حامی تروریسم است و نیروهای خارجی مثل سپاه پاسداران ایران و حزب الله لبنان باید از این کشور خارج شوند.

سعود الفیصل وزیر امور خارجه عربستان سعودی امروز در گفتگو با "سی.ان.ان" گفت: عربستان سعودی از مخالفان میانه رو سوریه حمایت می کند و حامی نابودی تروریسم است.

وی مدعی شد: نظام سوریه اولین حامی تروریسم و مسئول بروز حوادث فعلی این کشور است و بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در آینده این کشور نقشی ندارد.

وی گفت: اوضاع سوریه بزرگترین فاجعه انسانی قرن را رقم زده است. فیصل برای سرپوش گذاشتن بر کمک های تسلیحاتی و مالی ریاض به تروریست های سوری خواستار از بین بردن زمینه های بروز تروریسم شد.

اظهارات ضد سوری و ضد ایرانی وزیر امور خارجه عربستان سعودی در حالی مطرح می شود که ریاض یکی از بزرگترین حامیان مالی و فکری گروه های تروریستی در سوریه و منطقه است. محمد جواد ظریف در جریان سفر به نیویورک با سعود الفیصیل دیدار و گفت و گو کرده بود.
وزیر خارجه امارات: ایران پرچم خود را از ابوموسی بردارد / وزیر خارجه عربستان: سپاه پاسداران و حزب الله باید از سوریه خارج شوند
گفتنی است، دیوید کامرون نخست وزیر رژیم پادشاهی انگلستان نیز پس از دیدار با حسن روحانی، ضمن توهین به ملت ایران، جمهوری اسلامی را حامی تروریسم در منطقه توصیف کرد.

باوجود اتخاذ مواضع خصمانه از سوی مقامات عالی رتبه رژیم های مرتجع عربی و نیز دیوید کامرون علیه تمامیت ارضی و منافع کشورمان، مقامات دولتی و به خصوص وزارت امور خارجه ترجیح داده اند صرفا در سطح سخنگو و معاون عربی – آفریقایی آفریقایی وزارت امورخارجه از خود واکنش نشان دهند. حسن روحانی، رئیس دولت یازدهم و محمد جواد ظریف تا کنون کمترین واکنشی به این مواضع نشان نداده اند.

منبع: دولت بهار

لینک خبر : http://nasimbahari.com/news/954
ایمیل مستقیم : info@nasimbahari.com
شماره پیامک سایت :
نظرات بینندگان* نظر :

لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
۷ + ۳ =

آخرین اخبار
اخبار پر بیننده
چند رسانه ای